Teftiş Kurulu Başkanlığı 2023 Yılı Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

22 Haz 2023

Teftiş Kurulu Başkanlığı “2023 Yılı Koordinasyon Toplantısı” 22 Haziran 2023 Perşembe günü yapıldı.

Teftiş Kurulu Başkanlığınca müfettişlere yönelik düzenlenen toplantıya Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Genel Müdür Yardımcımız Metin BEYAZ, Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Cevdet Ekmel Hatipoğlu, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Teftiş Kurulu Başkanı Aytuğ YAKAR, Teftiş Kurulu Başkanlığının çalışmalarına ve 2023 yılı Taşra Teftiş Programının kapsamına yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

Ardından müfettişlerle söyleşi yapan Genel Müdürümüz, Teftiş Kurulu Başkanlığının, Kurumumuza yaptığı katkılardan bahsederek “Taşra Birimlerindeki çalışmaları sizlerin verdiği raporlarla öğreniyoruz.  Teftişin amacı, olayların gerçeğini ortaya çıkarmanın yanı sıra rehberlik etmektir. Taşra ile merkez arasındaki uyum açısından faaliyetleriniz çok önemli” dedi. Teknolojiyi yakından takip eden bir kurum olduğumuzun altını çizen Genel Müdürümüz, Hazır Kıta ve Türkiye Tapu gibi uygulamalar ile hem personelimiz üzerindeki yükün azaltılacağını hem de vatandaşlarımıza daha hızlı bir şekilde hizmet edileceğini belirtti. Müfettişler ile görüş alış verişinde bulunan Genel Müdürümüz 2023 yılı Taşra Teftiş Programına başlayacak müfettişlere teftişlerde rastlayacakları sorunları çözülmesi için Genel Müdürlüğe iletmelerini, teftişleri rehberlik anlayışıyla gereçekleştirmelerini isteyerek teftiş programının müfettişlere ve kurumumuza hayırlı olmasını diledi. 

Toplantıda ayrıca Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN ve Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Cevdet Ekmel HATİPOĞLU başkanlıklarının çalışmalarına ilişkin müfettişlere sunum yaptı.