Başkan

İbrahim CANKURT

İbrahim CANKURT

Harita Dairesi Başkanı

1979 yılında Kızılcahamam'da doğdu. İlk ve ortaokulu Keçiören’de, lise öğrenimini ise Ankara’da "Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi"nde tamamladı.

Selçuk Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği'nde lisans ve Aksaray Üniversitesi Harita Mühendisliği Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Harita Yüksek Mühendisi unvanını aldı.

Çankırı Kadastro Müdürlüğü’nde 1997 yılında başladığı memuriyet hayatında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün taşra birimlerinde çeşitli görevler üstlendi.

TKGM, Jeodezi ve Fotogrametri Dairesi Başkanlığı'nde Teknisyen olarak görev yapmakta iken, 2002 yılında Çankırı Kadastro Müdürlüğü'ne Harita Mühendisi olarak atandı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Harita Dairesi Başkanlığı'nda mühendis olarak görev yapmakta iken Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün  Oluru ile Harita Üretim Birimi  Birim Sorumlusu olarak atanmıştır.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Harita Dairesi Başkanlığı'nda Harita Üretim Birimi  Birim Sorumlusu olarak görev yapmakta iken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 05.07.2019 tarihli Olur'u ile Harita Dairesi Başkanı olarak atanmıştır.

İbrahim CANKURT, evli olup iki çocuk babasıdır. Orta derecede İngilizce bilmektedir.