Afet Bölgesi Mülkiyet Tespiti ve İnceleme Çalışmaları

     Antalya ili Manavgat ilçesinde başlayan Orman yangınları; Akseki, Alanya, Gündoğmuş ilçelerimize de sıçramak suretiyle Bölgemiz alanında ciddi bir afet durumuna dönüşmüştür.

     Bakanımız Sayın Murat KURUM ve beraberindeki heyet yangından etkilenen 39 mahallenin her birinde tek tek incelemelerde bulunarak hasar tespit, afet konutlarının yapımı ve mevcut diğer sorunların çözümü için mahallinde zemin incelemesinde bulunmaktadır. Bakanımızın incelemelerine Bölge Müdürümüz Funda AYDIN SEYMEN’ de eşlik etmektedir.

     Diğer yandan; Bölge Müdürlüğümüz çalışma sahası içerisinde farklı ilçelerde ve birimlerde ortaya çıkan afetlere yönelik; Manavgat ilçesi merkezinde acilen oluşturulan “Afetzede Malikleri Tespit Araştırma” ekibine, Bölge Müdürlüğümüzce görevlendirilen Antalya Kadastro Müdürlüğü ve Manavgat Tapu Müdürlüğü personelimiz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFAD ekipleriyle irtibatlı olarak; Akseki' den başlayarak  diğer afet birimlerimizdeki mülkiyet tespit ve inceleme çalışmalarına büyük hız ve çaba ile devam etmektedir.