Deprem ve Kurum Şehitlerimiz Ruhlarına Mevlid-i Şerif Okundu

24 May 2024

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 177.kuruluş yıldönümü vesilesiyle Edirne Eski Camii’nde, Saat; 12:00-12:50 arasında, Kurumun mihenk taşı Defter Emini Server Efendi, teşkilatımızın kurucusu Mahmud Esad Efendi, 1915 yılında bizlerde oradaydık dedirten Kadastro Mektebi 1. Sınıfta okumakta iken vatan uğruna Çanakkale’de şehit düşen 16 öğrencimiz, 21 Ekim 1989 yılında Suriye sınırında Kadastro çalışmaları yürüten Kadastro Ölçüm uçağının Suriye jetlerince saldırısı sonucu şehit düşen 5 çalışanımız,  kurumda çalışmış ve vefat etmiş personellerimiz, 6 Şubat Depreminde hayatlarını yitiren çalışanlarımız, vatandaşlarımız  ve vatanı başında şehit olan tüm şehitlerimiz adlarına mevlid ve Kuranı Kerim okunmuştur. Cuma namazının eda edilmesine müteakip, Saat 14:00 de Eski Camii avlusunda, Şehitlerimizin ve vefat eden çalışanlarımızın ruhlarına lokum ikram edilirken, vatandaşlarımızın dualarını esirgemediği  görüldü.

Bölge Müdürümüz Hayrullah Akdemir,” Mülkiyet, toprak, vatan, millet deyince akla ilk gelen mülkiyeti canları ve kanları uğruna bizlere emanet eden Baş tacımız, Devletimizin en kıymetli varlıkları olarak gördüğümüz aziz şehitlerimiz ve gazilerimize, depremde hayatlarını yitiren çalışanlarımız, vatandaşlarımız  adlarına mevlid okutarak onları yüreklerimizde yaşattığımızı, unutmadığımızı ve vefamızı göstermek istedik. Ruhları şad mekanları cennet olsun.

Bugün, kuruluşunun 177. Yıldönümünü kutlayan Tapu ve Kadastro Teşkilatımızın gelişimine ve büyümesine katkı sunan tüm çalışanlarımıza ve halkımıza şükranlarımızı sunarız” diyerek konuşmasını tamamlamıştır.