ROMANYA ile İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI

31 Mart 2022 tarihinde imzalanmış olan Türkiye-Romanya Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 27. Dönem Toplantısı Eylem Planı kapsamında Romanya Ulusal Tapu ve Kadastro Ajansı (ANCPI) ile Kurumumuz arasında “Kadastro, Tapu ve Harita Modernizasyonu” alanlarında iş birliği başlatıldı.
Devam eden iş birliği çerçevesinde 25.03.2023 tarihinde Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI ve Romanya Ulusal Tapu ve Kadastro Ajansı Genel Müdürü Laurentiu BLAGA’nın katılımlarıyla çevrimiçi ortamda bir toplantı düzenlendi.
Toplantıda Genel Müdürümüz iki ülke kurumları arasındaki iş birliğinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek projelerimizden bahsetti.
Laurentiu BLAGA ise ülkemizin sahip olduğu tecrübenin kendi çalışmalarında yol gösterici olacağını özellikle arazi toplulaştırması, 3B kadastro projesi ve veri paylaşımı konularında iş birliğini önemsediklerini ifade etti.
Toplantının devamında iş birliğinin bundan sonraki aşamasına yönelik değerlendirmelerde bulunularak yol haritası oluşturuldu.
Toplantıya Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet POSTACI, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Cevdet Ekmel HATİPOĞLU, Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN, Harita Dairesi Başkanı İbrahim CANKURT, Yabancı İşler Dairesi Başkanı Sadettin TUNAS, Tapu ve Kadastro Uzmanları Fidan ELÇİ ve Filiz TEKER CENGİZ ile Şube Müdürü Murat TORUN katıldı.