MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI

19
Kasım
2018

Peygamber Efendimiz (sav)’in dünyayı şereflendirmesini anmak amacıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde ‘Mevlid Kandili Programı’ düzenlendi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya gelişinin 1447. Yıldönümü nedeni ile Genel Müdürlüğümüz Konferans Salonunda düzenlenen program kapsamında, Ankara Müftüsü Mehmet SÖNMEZOĞLU konferans verdi.

Programın açılışında konuşan Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Konferansa katılan Ankara Müftüsü Mehmet SÖNMEZOĞLU’na katılımı nedeni ile teşekkür ederek, “Hepinizin kandilini tebrik ediyorum, Allah sağlık sıhhat, versin” diye konuştu.

Konferansta konuşan SÖNMEZOĞLU ise, Yüce Allah’ın âlemlerin içerisinde Peygamber Efendimizi özel olarak seçtiğine dikkati çekerek, Peygamberimizin kendi ifadesiyle, Allah’ın Hz. Musa’yı Kerimullah, Hz. İbrahimi Halilullah ve Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’yı da Habibullah olarak seçtiğini kaydetti. “İnsana düşen görev Allah’a samimi kul olmaktır” diye sözlerine devam eden SÖNMEZOĞLU, “O kadar güzel topraklardayız ki, ecdadımız bize güzel topraklar bırakmış, bize ezan bırakmış, bize bayrağımızı, hürriyetimizi bırakmış. Bize düşen görev bu değerlerimize, vatanımıza, Kuran’ımıza sahip çıkmaktır” diye konuştu.

Kuran-ı Kerim’i sadece okumak değil, aynı zamanda Allah’ın emirlerini de hayatımıza tatbik etmemiz gerektiğini dile getiren SÖNMEZOĞLU, “Allah işini güzel yapan insanı sever diyor Peygamberimiz. O nedenle İşimizi güzel yapmalıyız. Her insan kendi sorumluluğu alanındaki işi güzel yapmalıdır” dedi.

Programın ardından katılımcılara, Ankara Müftüsü Mehmet SÖNMEZOĞLU’nun kaleme aldığı ‘Kuran,Hz.Peygamber, Aile ve Gençlik’ isimli kitap ile, gülsuyu, gül, gül lokumu ve kandil simidi dağıtıldı.

Programa Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Genel Müdür Yardımcılarımız Adil Hakan AYBER, Ömer Sinan BAYÇELEBİ, Teftiş Kurulu Başkanı Metin BEYAZ, İç Denetim Birimi Başkanı Halil İbrahim KARAKAYA, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet POSTACI, Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Kadastro Dairesi Başkanı Sinan FİDAN,Yabancı İşler Dairesi Başkanı Adnan KAHVECİ, Personel Dairesi Başkanı İbrahim ÖZTÜRK, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Yücel SERDAR, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Sedat BAKICI, Döner Sermaye İşletmesi Müdürü Gürkan ÖZÇELİK, Ankara Tapu ve Kadastro 1.Bölge Müdürü Faruk DÖNMEZ, Ankara Müftülüğü Şube Müdürü Aydın KAYAER ile şube müdürlerimiz ve personel katıldı.