LİHKAB EĞİTİMİ

Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendisleri mevzuatı gereği bu yıl 5.’si düzenlenen Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendisleri Eğitimi Antalya ili Serik ilçesinde 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Eğitim toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Antalya Tapu ve Kadastro VI. Bölge Müdürü Funda AYDIN SEYMEN, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN, LİHKABDER’i temsilen Bülent ERGÜL ve Genel Müdür Yardımcısı Adil Hakan AYBER’in açılış konuşmalarıyla devam etti.

Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olarak mülkiyetin güvencesi kapsamında her lisanslı büronun kurumumuzun dışarıya açılan bir kapısı olarak görüldüğünü belirterek, lisanslı büroların vatandaşlara karşı Kurumumuzu temsil ettiğini göz önüne alındığında, gerçekleştirilecek hizmetlerde kamu görevlisi bilinci ile davranılmasının unutulmamasını temenni ettiğini dile getirdi.

Programın açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Sayın Adil Hakan AYBER, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün son teknolojiyi etkin ve verimli bir biçimde kullanarak geliştirdiği son projelerle ilgili bilgi verdi. Lisanslı büroları, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün iç paydaşı olarak değerlendirerek, birlikte çalışabilirliğin altı çizdi.

Eğitim programı; LİHKAB Birimi Şube Müdürü Şenay KARATAŞ’ın başkanlığında yapılan LİHKAB oturumu, Kontrol Mühendisi Demet AYDOĞAN, Kontrol Mühendisi Suzan YILMAZ, Başmüfettişler Gürsel Öcal DÖRTGÖZ, Yener KARATAŞ ve Nevzat İhsan SARI, Prof. Dr. Nihat Enver ÜLGER, Antalya Tapu ve Kadastro VI. Bölge Müdür Yardımcısı Hacı Emin YÜCEL, Kadastro Dairesi Başkanlığı Şube Müdürleri Ahmet ÖĞÜT, Ümit YILDIZ, Kontrol Mühendisi Yusuf DENİZ tarafından verilen eğitim sunumları ile tamamlandı.