HİÇBİR ‘ENGEL’ ÜRETMEYE ENGEL DEĞİLDİR

Genel Müdürlük Konferans Salonunda 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ dolayısıyla düzenlenen programda günün anlam ve önemine binaen konuşan Hukuk Müşaviri Murat YILMAZ, engellerin insanların önüne set çekemeyeceğini, azmedenlerin her zaman başaracağını dile getirdi.

Kurumumuzda çalışan engelli çalışanlarımız için birçok kolaylık sağlandığını dile getiren YILMAZ, amir ve yöneticilerimize bu konuda teşekkür ediyorum diyerek sözlerini noktaladı.

Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI ise yaptığı konuşmada, “Herkesin bedeninde bir eksikliği olabilir, bu durum insana bazı olumsuzluklar yaşatabilir, fakat akıl sağlığı en büyük eksikliktir. Akıl sağlığınız yerinde oldukça hiçbir zorluk, topluma faydalı olmanıza engel olamaz.” dedi.

Genel Müdürümüz, “Dünyada her insanın bir imtihanı var. Kimi sağlığıyla, parasıyla, çocuğuyla, kimisi de vücudundaki bir engeliyle imtihan oluyor. Ama önemli olan insanın akıl sağlığının yerinde olması. Akıl sağlığı yerinde olup inanıp azimle çalışan insanlar için sorunlar, yoluna çıkan güçlükler, başardıktan sonra geride kalan kötü anılar olarak kalıyor. Dünya, pes edenleri değil; vazgeçmeyip topluma faydalı olup, üreten insanları konuşur.” ifadelerini kullandı.

 Engelliler günü veya diğer özel günlerde insanların sorunlarının tartışılıp çözüm yolları aranmasının güzel bir şey olduğunu dile getiren Genel Müdürümüz, sorunlara çözüm yolu bulup imkanlar verildikçe insanımızın yurt içinde veya yurt dışında neler başardığını hepimiz biliyoruz.” diye konuştu.

Kurumumuzdaki siz değerli çalışanlarımıza, çalışmalarınızdan, başarılarınızdan ve bize kattıklarınızdan dolayı sadece bugün değil, her zaman teşekkürü borç biliriz diyen Genel Müdürümüz ADLI, bu vesileyle 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NÜN  insanların farkındalığını arttırdığı, engelli insanlarımız için her şeyin  daha iyi olduğu, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir dünya  diliyorum.” diyerek konuşmasını noktaladı.

Program sonunda engelli çalışanlarımıza hediye takdimi yapıldı.

Hediye takdiminden sonra günün anlam ve önemine istinaden fotoğraf çekimi yapıldı. 

Programa, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız, Şube Müdürlerimiz, Genel Müdürlük ve Taşrada çalışan personelimiz katıldı.