BURSA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN ve beraberindeki heyet, Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen eğitime katıldı.

Yapılan eğitimde, Kadastro Müdürlüklerinin 2022 yılı içerisindeki yaptıkları çalışmaların durumu, MEGSİS başvuru işlemleri ve veri yüklemedeki mevcut durum, Elektronik kadastrosunun altyapısının oluşturulması, Kadastro güncelleme ve sayısallaştırma çalışmalarında yol haritasının belirlenmesi konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Eğitimde Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdür Vekili Orhan ERDOĞAN tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN tarafından Genel Müdürlüğümüzce yürütülen projeler ve konulan hedeflerle ilgili genel bilgilendirme yapıldı. Daha sonra Kontrol Mühendisi Alptekin  KEÇELİ tarafından T.C. Kimlik Numaralarının Güncellenmelerinde Yol Haritası ile Kadastro Güncelleme, Sayısallaştırma ve Dönüşüm uygulanacak ilgili alanların planlanmasına yönelik sunum gerçekleşti. Ayrıca Kontrol Mühendisi Gizem Gül TANRIVERDİ tarafından MEGSİS başvuru ve veri onayı yönetim süreçleriyle ilgili sunum yapıldı. Toplantıya, Bölge Müdür Yardımcıları, Bursa Bölge Müdürlüğüne bağlı  Tapu ve Kadastro Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Mühendisler ve teknik personel katıldı.

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN ve beraberindeki heyet, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Yalova Tapu Müdürlükleri ile Kadastro Müdürlükleri ve kadastro birimlerini ziyaret ederek, tespit ve incelemelerde bulundu.