BURSA 3B KADASTRO BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Genel Müdürlüğümüzün Stratejik Planının amaçlarından biri olan 3B Şehir Modelleri Üretimi ve 3B Kadastro Altlıklarının Oluşturulması Projesinin sürdürülebilirliği kapsamında alt bileşen olan 3 boyutlu Sayısal Yapı Modelinin üretilmesi, kontrol edilmesi ve tescili konularında 21 Mayıs 2024 tarihinde Bursa Tapu ve Kadastro IV.  Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Toplantıya Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Cevdet Ekmel HATİPOĞLU, Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdürü Adnan CEVHER, Genel Müdürlüğümüzden uzman ve Mühendisler, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Tapu Müdürleri, Kadastro Müdürü, Tapu Müdürlükleri ve Kadastro Müdürlükleri personeli, Belediyelerin ve OSB’lerin ruhsat, mimari proje kontrolü ve web tapu üzerinden proje gönderen birimlerinde görev yapan teknik personelleri, Serbest Harita ve Kadastro Mühendisleri katıldı.
Harita Dairesi Başkanlığından Tapu ve Kadastro Uzmanı Ekrem AYYILDIZ, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığından Mühendis Sevda KARA AYDINLI ve Kadastro Dairesi Başkanlığından Mühendis Zeynep BAYRAMOĞLU tarafından; sabah oturumunda Belediye ve OSB’lerin personeline, öğleden sonraki programda Tapu Müdürlükleri ve Kadastro Müdürlükleri personeli ile Serbest Harita ve Kadastro Mühendislerine kat irtifakı kurulması ve kat mülkiyetine konu işlemlerde 3 Boyutlu Sayısal Yapı Modelinin üretilmesi, kontrol edilmesi ve tescili konularında sunumlar yapıldı.