AKSARAY YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞUYOR

26
Ağustos
2021

Genel Müdür Yardımcımız A. Hakan AYBER, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanımız Nihat ERDOĞAN ve beraberindeki heyet ile birlikte Tapu ve Kadastro Müdürlüğünün yeni yerinde yapılan çalışmaları incelemek üzere Aksaray’a gitti.

Piri Mehmet Paşa Çarşısı’nda hizmet verecek olan Tapu ve Kadastro yeni hizmet binasının inşaatında sona yaklaşıldığını belirten Genel Müdür Yardımcımız, “Ekim ayı içinde Aksaraylı hemşehrilerimiz yeni Tapu Kadastro Hizmet Binası’nda tapu işlemlerini yaptırabilecekler. Aksaray, gurbetçisi en yoğun olan illerimiz arasında yer alıyor. Dolayısıyla yaz aylarında işlemlerimiz 2-3 kat daha artıyor. Bu yoğunluğu da göz önünde bulundurarak  şehrin merkezinde, otopark sorunu olmayan, geniş bir alana sahip, nezih hizmet binamızda Aksaraylı hemşehrilerimizin işlemlerini daha rahat yapabilmesi için her türlü teknik çalışmalarımızın bitme noktasına geldiğini ifade etmek isterim.  Binamızın tüm işlemlerini en geç  ekim ayı ortalarına kadar tamamlayıp Aksaraylı hemşerilerimizi hizmetine sunacağız” dedi.

Aksaray da personel eksiğinin bulunmadığını belirten Genel Müdür Yardımcımız Hakan AYBER, “Aksaray bizim sürekli gözümüzün önünde olan bir şehir. Aksaray’da Tapu Kadastro Müdürlüğü yapılan çalışmalar ile ilerleyen zamanlarda daha da çok rahatlayacak.” dedi.

Genel Müdür Yardımcımız illerdeki tapu bilgilerinin elektronik ortama aktarılmaya devam edildiğini, bu sistemin ülke geneline hızlı bir şekilde yayıldığını belirterek bu durumun yoğun olan illerimizin yükünü hafifleteceğini belirtti.