Deprem Şehitlerimizi Unutmadık Unutturmayacağız

26 May 2023

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 176.kuruluş yıldönümü vesilesiyle Edirne 2. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi Camii’nde, Saat; 12:00-12:50 arasında, Kurumun mihenk taşı Defter Emini Server Efendi, teşkilatımızın kurucusu Mahmud Esad Efendi, 1915 yılında bizlerde oradaydık dedirten Kadastro Mektebi 1. Sınıfta okumakta iken vatan uğruna Çanakkale’de şehit düşen 16 öğrencimiz, 21 Ekim 1989 yılında Suriye sınırında Kadastro çalışmaları yürüten Kadastro Ölçüm uçağının Suriye jetlerince saldırısı sonucu şehit düşen 5 çalışanımız,  kurumda çalışmış ve vefat etmiş personellerimiz, 6 Şubat Depreminde hayatlarını yitiren çalışanlarımız, vatandaşlarımız  ve vatanı başında şehit olan tüm şehitlerimiz adlarına mevlid ve Kuranı Kerim okunmuştur. Cuma namazının eda edilmesine müteakip, Saat 14:00 de 2. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi Camii bahçesinde, Şehitlerimizin ve vefat eden çalışanlarımızın ruhlarına lokum ikram edilirken, vatandaşlarımızın dualarını esirgemediği  görüldü.

Bölge Müdürümüz Hayrullah Akdemir,” Ülkemizi derinden etkileyen  deprem felaketinde çok sayıda bina yıkılmış çok sayıda vatandaşımız enkaz altında kalarak vefat etmiş, kurumumuzda ciddi bir şekilde etkilenerek, bir çok Müdürlüğümüz hizmet veremez hale gelmiş, meslektaşlarımız da  hayatlarını kaybetmişlerdir.

 Bu kapsamda, Tapu ve Kadastro 14. Bölge Müdürlüğü olarak Bu imtihanla kurum çalışanlarımız üzerimize düşeni, depremde her türlü acıyı yaşayan kıymetli meslektaşlarımızın acılarına ortak olabilmek ve onların sıkıntılarını maddi manevi giderebilmek adına Bölge müdürlüğümüz ile bağlı birimlerimizin katkılarıyla sağlanan yardımlarla tedarik edilen konteyner ve yardım malzemeleri deprem bölgesi kurum çalışanlarımıza  teslim edilmiştir.  Kadim bir gelenekten gelen kurumumuz personellerine birbirimize sahip çıkma gününde verdikleri yardım ve emeklerinden dolayı minnetle teşekkür eder gösterdiği dayanışma duygusu üzerinden şükranlarımızı sunarım. Allah, bize bir daha bu acıları yaşatmasın. 

Diğer yandan ise hayat, tüm hızıyla akışına devam ediyor.

Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider Kurum olma vizyonumuzla tam 176 yıldır siz vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Teknolojik gelişmelerde en önlerde yer alan Devlet Kurumu olmaya devam edeceğiz. Bizi ve teknoloji odaklı projelerimizi izlemeye devam edin.

Bugün, kuruluşunun 176. Yıldönümünü kutlayan Tapu ve Kadastro Teşkilatımızın gelişimine ve büyümesine katkı sunan tüm çalışanlarımıza ve halkımıza şükranlarımızı sunarız” diyerek konuşmasını tamamlamıştır.