YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kurumumuzu ziyaret etti. 

Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Genel Müdürlük Konferans Salonunda öğrencilere hitap etti. 

Genel Müdür Yardımcımız AYBER yaptığı konuşmasında, Kurumumuz ve Kurumumuzun projeleri hakkında öğrencileri bilgilendirerek, emeğin yoğun olarak gerçekleştiği elle yapılan ölçümlerden 10 santimetre hassasiyete kadar harita üretilen günlere geldiğimizi dile getirdi.

Genel Müdür Yardımcımız, harita bölümlerinden mezun sayısının arttığına dikkati çekerek, analitik düşünen, bu düşünme pratiğini iş yaşamında, okulda, kısacası her yerde hayatına uygulayabilen, yabancı dil bilen kişilerin öne çıktığını kaydetti.

AYBER; kendimizi iyi yetiştirip, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmemiz gerektiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Okuduğunuz okul, Türkiye’de harita bölümünün ilk kurulduğu okul. Bu açıdan önemli bir okul. Bu okuldan ne kadar faydalanırsanız kendinize o kadar değer katmış olursunuz. Sizler ne kadar teknolojik gelişmelere ayak uydurur kendinizi yetiştirirseniz, başarı size o kadar eşlik eder.”  

Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER’den sonra Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan Demet AYDOĞAN UĞURLU, Harita Dairesi Başkanlığından Tapu Kadastro Uzmanı Ekrem AYYILDIZ, Harita Mühendisi Caner ÇEVİK, Kadastro Dairesi Başkanlığında Kontrol Mühendisi olarak görev yapan Neşe BUÇAN, öğrencilere sunum yaptı. 

Genel Müdür Yardımcımız AYBER, program sonunda öğrencilere hediye takdiminde bulundu.

Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN da salonda hazır bulundular.