YOZGAT BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN, Yozgat Tapu ve Kadastro XXII. Bölge Müdürü İsmail ERTÜRK ve beraberindeki heyetin katılımı ile MEGSİS Veri Onayı ve Başvuru Yönetim Süreçleri hakkındaki toplantı Yozgat Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Toplantıda, Kadastro Dairesi Başkanlığından Şube Müdürü Avni FİŞ ve Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığından Erdem ALPAR tarafından sunumlar yapıldı.

Yozgat Bölge Müdürlüğümüz yetki alanındaki kadastro müdürlüklerince yürütülen kadastral faaliyetlerin daha etkin, ekonomik ve hızlı sunulması ve elektronik kadastronun altyapısının oluşturulması çalışmaları kapsamında yeni yol haritasının belirlenmesi, veri onayı, başvuru süreçleri ile personel performans kriterlerinin belirlenmesine yönelik katılımcılarla birlikte değerlendirmeler yapılarak uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, uygulama birliğinin sağlanması ve kamu hizmet standartlarının yükselmesine yönelik görüş alış-verişinde bulunuldu.

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı  Nihat ERDOĞAN Yozgat Bölge Müdürlüğü yetki alanındaki Yozgat ve Çorum İllerinde bulunan Yozgat, Sorgun, Saraykent, Akdağmadeni, Alaca ve Çorum Tapu Müdürlüklerini, Yozgat ve Çorum Kadastro Müdürlükleri ve şantiyelerini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.