ÜST YÖNETİM TOPLANTISI

19
Ocak
2019

Genel Müdürlüğümüzün üst yönetim kadrosu, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI başkanlığında Antalya’da bir araya geldi.

Programın açılışında konuşan Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün önemine vurgu yaparak, bir devleti var eden iki unsurun olduğunu, bunlardan birisinin insan, diğerinin ise toprak olduğunu belirtti. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün devlet adına, toprağın mülkiyet hukuku ve toprağın mülkiyet kayıtlarının tutulması ile görevli, devletin temel kurumlarından bir tanesi olduğunun altını çizen ADLI, “Kurumumuz senede yaklaşık 8,5 milyon işlem ile 30 milyon vatandaşımıza hizmet veren bir kurumdur. Bu itibarla Kurumumuzu, devletin dışa bakan yüzü olarak tanımlarım. Biz bu kurumda ne kadar iyi bir hizmet verirsek vatandaşlarımızın da devletimize bakışı o derece olumlu olacaktır” diye konuştu.

E-haciz, e-ipotek, e-terkin, web tapu gibi önemli projelerin bir bir hayata geçirildiğini hatırlatan Genel Müdürümüz, “Hedefimiz tapu arşivlerimizi tasnif etmek ve önümüzdeki beş yılda tapu arşivlerimizin tamamını bilgisayar ortamına taşımaktır. Kadastro alanında 22 milyon parsel beş yılda kesin koordinata ulaşacak. Pafta ve zemin uyumsuzluğu ortadan kalkacak” diye konuştu.

Genel Müdürümüz ADLI, “Tapu ve Kadastro alanında Türkiye’yi yöneten ekip burada, bu ekibin çalışmaları çok önemli. Hepimiz buna inanmalıyız. İnanmadan başarıyı yakalamak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Toplantı programı çerçevesinde Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN ile Bilgi teknolojileri Dairesi Başkanı Sedat BAKICI  2018 yılında yapılan çalışmaları, 2019 yılı hedeflerini ve Bölge Müdürlüklerimizden beklentileri ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Üç gün sürecek toplantılarda Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ve yapılması planlanan projeler masaya yatırılacak.