mlogo.png

-A A +A

Korona Virüs İle Mücadelede Tüm Tedbirler Alındı

Cuma, 13 Mart, 2020

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, "Korona Virüs ile mücadelede tüm tedbirleri aldık." dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs vakalarıyla ilgili Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı tarafından kurum personelini rahatlatan açıklama yapıldı. 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Türkiye’de Tapu Müdürlüklerinde saniyede 1 işlem yapıldığına dikkati çekerek; "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, vatandaş ile devletin en önemli temas noktalarından birisi olup taşrada 973 Tapu Müdürlüğü ve 81 Kadastro Müdürlüğünden oluşan, toplam 19.495 personeli ile yılda 9 milyonu aşan işlem ile 30 milyonun üzerinde insanımıza hizmet vermektedir. Vatandaşımız her gün tapu ve kadastro müdürlüklerimize gelerek işlemini yaptırıyor. Biz de kurum olarak vatandaşımızın ve personelimizin sağlığını düşünerek, gerekli önlemleri aldık." ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Adlı, alınan önlemler arasında dezenfektan, kolonya, maske, plastik eldiven gibi sağlık tedbirlerinin bulunduğunu da vurguladı. 

Türkiye’de sadece iki kişide virüs görülmesinin ve onların da kontrol altına alınmasının memnuniyet verici olduğunu hatırlatan Genel Müdür Adlı, özellikle yabancı uyruklu kişilerin işlem yaptırdığı Tapu Müdürlüklerinde hijyenin en üst düzeye çıkarılması hususunda gerekli talimatları verdiklerini hatırlattı. Genel Müdür Adlı, Personelimizin de Tapu ve Kadastro Müdürlüklerimize gelerek işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın da içi rahat olsun.” ifadelerini kullandı. 

KURUMA GELMEDEN DE İŞLEM YAPILABİLİYOR!

Adlı açıklamasında ayrıca, Virüs tehlikesine karşın Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde işlemlerin normal seyrinde devam ettiğini belirterek, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün uygulamaya geçirdiği Web-Tapu projesinin söz konusu virüs tehtidiyle daha önemli hale geldiğini anlattı. 

Web-Tapu projesi ile; Tapu müdürlüğüne gitmeden internetten işlem başvurusu yapılabildiğini ve gerekli belgelerin uygulama üzerinden tapu müdürlüğüne gönderildiğini ve sadece ıslak imza atmak için müdürlüklere gitmeleri gerektiğini kaydeden Adlı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Web-tapu kullanılarak malik, diğer kişilere güvenli bir şekilde tapu bilgisi görüntüleme ve başvuru yapma yetkisi verebiliyor veya verdiği yetkiyi kaldırabiliyor. Web-tapu ile vatandaşlarımız, tapuya bizzat gelmeden taşınmazlarına işlem yapılmamasına yönelik beyan tesis edebilir veya beyanını kaldırabiliyor; Tapu Senedi, Tapu Kaydı gibi belgeleri de alabiliyor "ifadesini kullandı.  

Genel Müdür Adlı sözlerini “virüsten etkilenen iki vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Temennim ülkemiz ve insanlık daha fazla zarar görmeden bu illetten kurtulsun” sözleriyle sonlandırdı. 

yeni_webtapu_banner1.jpg