Gebze Teknik Üniversitesi Ziyareti

Gebze Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü hocaları ve öğrencilerinden oluşan 35 kişilik Heyet ile birlikte  AK Parti 27. Dönem İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda Harita Mühendisi olan Osman BOYRAZ Kurumumuza ziyaret gerçekleştirdi.

Heyete Genel Müdür Yardımcımız  Adil Hakan AYBER, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN ve Harita Dairesi Başkanlığından Harita Üretim Birim Sorumlusu Metin SOYLU  eşlik etti.

Genel Müdürlük Konferans Salonunda Genel Müdür Yardımcımız  Adil Hakan AYBER, yaptığı  konuşmasında Kurumumuz ve Kurumumuzun projeleri hakkında katılımcıları bilgilendirerek öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

Heyet, daha sonra Harita Dairesi Başkanlığını ziyaret ederek gerçekleştirilen fotogrametrik çalışmalar ve yürütülen 3B Şehir Modelleri Üretimi Projesi hakkında bilgi edindi.

Bu ziyaretin ardından Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı ziyareti gerçekleştirilerek, Kurumumuzun Bilgi Teknolojileri kapsamında Tapu ve Kadastro verileri, yazılım, donanım ve bilgi güvenliği gibi konularda anlatım gerçekleştirildi.

Heyete, Kurumumuzu tanıtan hediyeler verildikten sonra Heyet, TBMM ziyaretini gerçekleştirmek üzere Kurumumuzdan ayrıldı.