Kuruluş Yıldönümü ve Sergi salonumuz Ulusal Basında

25 May 2023

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün 176. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen tören ve Bölge Müdürlüğümüz Hizmet Binası salonunda Merhum Genel Müdür Yardımcımız Abdullah Burak KESER adına açılan Sergi salonumuz ulusal ve yerel basında yer aldı.

Bölge Müdürümüz Sayın Hayrullah Akdemir, anıta çelenk sunulmasının ardından, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün iki asra yakın bir zamandan bu yana mülkiyetin teminatı, köklü bir geleneğe sahip, bir ayağı ile yere çok sağlam basan, diğer ayağını ise daima en ileriye atarak teknolojide öncü bir kurum olduğunu söyledi.

Merkez ve taşra teşkilatında 23 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, 973 Tapu Müdürlüğü ve 81 Kadastro Müdürlüğünün hizmet verdiğini belirten Akdemir, "Ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 20 milyon civarında işlem hacmi, yaklaşık 30 milyon kişinin doğrudan ya da dolaylı muhatap olduğu, vatandaşımızın mülkünü güvenli bir şekilde emanet ettiği bir devlet kurumu olarak 176 yıldır sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyor." diye konuştu.

Bölge Müdürümüz Hayrullah Akdemir, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 176. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında açılışının yaptıkları sergi salonuna merhum Keser'in adının verildiğini belirtti.

Sergi salonunda kurum tarihinin belgeler ve fotoğrafla anlatıldığını aktaran Akdemir, "Bu serginin milli kültür hazinelerimizin tanıtımı hususunda duyulan ihtiyacın karşılanmasına önemli katkısı olacağını düşünmekteyim." ifadelerini kullandı.

 

Yerel ve ulusal basında yer alan haberimize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.haberturk.com/edirne-haberleri/31212397-edirneden-kisa-kisa

https://www.sondakika.com/haber/haber-edirne-den-kisa-kisa-15940541/

http://www.edirneyenigun.com/haber/48407/tapu-ve-kadastronun-gurur-gunu.html

https://www.edirneahval.com/tapu-kadastro-176-yasinda