ANADOLU DA TAPU VE KADASTRO RÜZGARI

11
Kasım
2018

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan Tapu Kadastro Mahmud Esad Efendi Bilim, Kültür, Sanat Kulübü, 2018 Etkinlikleri Çerçevesinde Malatya, Sivas ve Erzurum’da düzenledi.

Program kapsamında, ‘Anadolu Evliyaları’ adı ile hazırlanan gösteride Anadolu’da yaşayan evliyaların yaşayışları ve eserleri tanıtılırken, ‘Biz de Oradaydık’ isimli gösteride ise, Çanakkale Savaşı’nda şehit olan Tapu ve Kadastro personeli anıldı.

Malatya’da 23 Ekim 2018 tarihinde Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde başlayan etkinlik kapsamında, ‘Anadolu Evliyaları’ adlı gösteri sunulurken, etkinliğin ikinci durağı ise Sivas oldu. Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Anadolu Evliyaları’ gösterisi 26 Ekim 2018 tarihinde seyirciyle buluştu.

Diğer taraftan turnenin son durağı Erzurum’du. 30 Ekim 2018 tarihinde Nene Hatun Kültür Merkezi’nde ‘Biz de Oradaydık’ adlı gösteri yoğun ilgi ile izlenirken, anma programı kapsamında bir de sergi açıldı. Açılan sergi ile gün yüzüne çıkan tarihi belge niteliğindeki 150 yıllık tapular ve eski ölçüm aletleri büyük ilgi gördü. Sergide Atatürk’ün Erzurum Kongresi için şehre geldiğinde kaldığı evin tapusu da yer aldı.

Programlarda konuşan Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Genel Müdürlüğümüzün teknoloji alanında çok yol kat ettiğini kaydederek, e-tapu, e-haciz, e-tebligat gibi elektronik uygulamaların personelin iş yükünü azalttığı gibi vatandaşı da bürokratik uygulamalardan uzak tuttuğunu vurguladı. 3B Kadastro ve Kadastronun Yenilenmesi projeleri ile Genel Müdürlüğümüzün tek ve kesin verinin vatandaşa sunulmasını öngördüğünün altını çizen AYBER, “Mülkiyetin Güvencesi olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, yenilikçi adımlar atmaya devam edecektir” diye konuştu.

Etkinlik programının ardından, Bölge müdürlüklerini de ziyaret eden Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, ziyaret programında önce, Elazığ Bölge Müdürlüğü’ne bağlı, Elazığ Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Malatya Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Kale Tapu Müdürlüğü, Bingöl Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Pertek Tapu Müdürlüğü, Tunceli Merkez Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü ile Pülümür Tapu Müdürlüğü’nü ziyaret ederken, Malatya Hizmet Binası ile ilgili bilgiler aldı. Burada yapılan toplantılara, Kadastro Dairesi Başkanı Sinan FİDAN ve Harita Dairesi Başkanı Nevzat İhsan Sarı da katıldı.

Öte yandan Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Erzincan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü hizmet binasında da incelemelerde bulunurken, Merkez Tapu Müdürlüğü’nü, Kadastro Müdürlüğü’nü, Refahiye Tapu Müdürlüğü’nü, İmranlı Tapu Müdürlüğü’nü, Zara Tapu Müdürlüğü’nü, Kadastro Birimi’ni, Hafik Tapu Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Diğer taraftan AYBER, Sivas Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Sivas Bölge Müdürlüğü’nü, Sivas Tapu Müdürlüğü’nü, Sivas Kadastro Müdürlüğü’nü,  Şarkışla Tapu Müdürlüğü’nü, Kadastro Birimi’ni, Yıldızeli Tapu Müdürlüğü’nü, Kadastro Birimi’ni, Kangal Tapu Müdürlüğü’nü, Ulaş Tapu Müdürlüğü’nü, Altınyayla Tapu Müdürlüğü’nü, Tokat Merkez Tapu Müdürlüğü’nü, Kadastro Müdürlüğü’nü, Turhal Tapu Müdürlüğü’nü, Kadastro Birimi’ni, Zile Tapu Müdürlüğü’nü, Kadastro Birimi’ni ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi. Ziyaretlerde Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER’e, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet POSTACI ve Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK de eşlik etti.

Tokat’ta yapımı devam eden hizmet binasında da incelemelerde bulunan AYBER, Erzurum Bölge Müdürlüğü’nü, Erzurum Kadastro Müdürlüğü’nü, Erzurum Tapu Müdürlüğü’nü, Uzundere Tapu Müdürlüğü’nü, Olur Tapu Müdürlüğü’nü, Kadastro Birimi’ni, Pasinler Tapu Müdürlüğü’nü, Köprüköy Tapu Müdürlüğü’nü, Horasan Tapu Müdürlüğü’nü, Kadastro Birimi’ni, Kars Kadastro Müdürlüğü’nü, Tapu Müdürlüğü’nü, Sarıkamış Tapu Müdürlüğü’nü, Göle Tapu Müdürlüğü’nü, Tortum Tapu Müdürlüğü’nü,  Narman Tapu Müdürlüğü’nü ve Kadastro Birimleri’ni de ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu. Programa Genel Müdür Yardımcımız A.Hakan AYBER’e Personel Dairesi Başkanımız İbrahim ÖZTÜRK ve Yabancı İşler Dairesi Başkanımız Adnan KAHVECİ’de eşlik etmişlerdir.