175. YAŞIMIZDA ATA'NIN HUZURUNDAYIZ

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün kuruluşunun 175. yılında, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI ve üst yönetimimiz Ata’nın huzurundaydı.

Kuruluş yıldönümümüzün Anıtkabir programında, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki Adlı ve beraberindekiler,  Aslanlı Yolda yürüdükten sonra mozoleye çelenk bıraktılar.

Saygı duruşunun ardından Heyet, Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti. Tapu ve Kadastro Genel Müdürümüz Mehmet Zeki Adlı, anıtkabir özel defterini imzaladı ve şu ifadelere yer verdi:

Aziz Atatürk;

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün 175 inci kuruluş yılında huzurundayız. Devletimizin Kurucu Lideri olarak milletimize emanet ettiğiniz ‘eserinizi’ hür ve bağımsız bir şekilde yaşatmak için görev yapmaktayız.

Devletimizi ve milletimizi daha büyük hedeflere ulaştırmak için gayret ediyor, çağdaş ülkeler seviyesinde ve bilgi çağının gereklerine uygun olarak milletimize güvenilir ve etkin bir şekilde hizmet sunmanın gururu ve mutluluğu içerisinde büyük bir azim ve inançla çalışıyoruz. Ruhun şad olsun.”

Heyet, Anıtkabir’den ayrılmadan önce 175. yıl hatırası fotoğrafı çektirdi.

Programa başta Genel Müdürümüz olmak üzere Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız, Tapu Kadastro Uzmanları, Şube Müdürleri ve personelimiz katıldı.