logo.png

Daire Başkanımız

sedatbakici.jpg

 

Sedat BAKICI
Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı

 

1967 YILINDA ESKİŞEHİR'DE DOĞMUŞ OLAN SEDAT BAKICI, 1984 YILINDA TAPU VE KADASTRO MESLEK LİSESİ, 1988 YILINDA İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-GEOMATİK (HARİTA) MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDU.

1989 YILINDA TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(TKGM), FOTOGRAMETRİ VE GEODEZİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDA MÜHENDİS OLARAK GÖREVE BAŞLAYAN SEDAT BAKICI, 1990-1991 YILLARINDA STUTTGART ÜNİVERSİTESİNDE FOTOGRAMETRI KONUSUNDA İHTİSAS EĞİTİMİ ALDI. DÖNÜŞÜNDEN İTİBAREN TKGM' DE  FOTOGRAMETRİK HARİTA ÜRETİMİ ve CBS PROJELERİNDE SİSTEM MÜHENDİSİ OLARAK ÇALIŞTI.

2004 YILINDA FOTOGRAMETRİ VE GEODEZİ (HARİTA) DAİRESİ BAŞKANI OLARAK ATANAN SEDAT BAKICI, İDARECİLİĞİ SIRASINDA;  TÜRKİYE ULUSAL SABİT GPS AĞI (TUSAGA-AKTİF), HARİTA BİLGİ BANKASI, TÜRKİYE ULUSAL COĞRAFİ BİLGİ ALTYAPISI (TUCBS) KURULUMU  VE KURUCU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ULUSAL ORTOFOTO ÜRETİMİ & WEB SERVİSLERİ, DİJİTAL HAVA KAMERA DONANIMLI BEECHCRAFT B350i UÇAK ALIMI, EĞİK HAVA KAMERASI ALIMI VE 3 BOYUTLU ŞEHİR MODELLERİ ÜRETİMİ PROJELERİNİ YÖNETTİ.

2017 YILINDA GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE HAZIRLANAN "AFGANİSTAN BAĞIMSIZ ARAZİ YÖNETİM KURUMU KURUMSAL GELİŞİM PROGRAMININ” YAZIMI VE KOORDİNASYONUNDA BULUNARAK, "AFGANİSTAN DEVLET YÜKSEK MADALYASI” ALMAYA LAYIK GÖRÜLDÜ.

SEDAT BAKICI'NIN MESLEĞİ İLE İLGİLİ KONULARDA ÇALIŞMA ARKADAŞLARI İLE BİRLİKTE YETMİŞİN ÜZERİNDE TÜRKÇE VE 32 İNGİLİZCE SUNUM/BİLDİRİLERİ VE “LAND REGISTRY AND CADASTRE IN TURKEY” ADLI KİTABI BULUNMAKTADIR.

MESLEK HAYATI SÜRESİNCE; AFYON KOCATEPE VE HACETTEPE ÜNİVERSİTELERİNDE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK DERS VERMİŞ OLAN SEDAT BAKICI, HALEN GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ VE MESLEKİ YABANCI DİL DERSLERİNİ ANLATMAKTADIR. 

ÇEVRE VE ŞEHİRCiLiK BAKANLIK MAKAMININ 01.03.2018 TARİHLİ OLURU İLE TKGM-“BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI” GÖREVİNE ATANAN SEDAT BAKICI, EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASI OLUP ÇOK İYİ DERECEDE İNGİLİZCE VE ORTA DERECEDE ALMANCA BİLMEKTEDİR.