mlogo.png

-A A +A

YENİ HİZMET BİNASI (DİYARBAKIR 7.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ)

Salı, 14 Ocak, 2020

               Hizmet binamız Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır Kadastro Müdürlüğü, Diyarbakır Merkez Kayapınar, Yenişehir, Bağlar ve Sur Tapu Müdürlüklerimizi kapsayacak şekilde planlanmıştır. 

                Yeni hizmet binamız Yenişehir İlçesi Şilbe Mahallesinde 7500 m² yüzölçümlü 624 nolu parselde olup, kurum adına tahsislidir. Genel Müdürlüğümüz tarafından hizmet binası yapımı için proje çalışması yapılmış ve 24.05.2017 tarihinde ihalesi, 15.08.2017 tarihinde de yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanmıştır. 01.11.2017 tarihinde fiilen yüklenici firma tarafından inşaata başlanmıştır. Hizmet binamızın toplam kapalı alanı yaklaşık 14300 m2’den oluşmaktadır. Hizmet binamız 2 bodrum, 1 zemin ve 5 normal kat olmak üzere toplam 8 katlı olup bodrum katları otopark; zemin katı başvuru, kreş, kafeterya, spor kompleksi, ptt, banka şubesi, Lihkab büroları ve  belediye emlak değerleri için ofisler; 1 ve 2 inci katları Tapu Müdürlükleri, 3 üncü katı Kadastro Müdürlüğü, 4 üncü katı Bölge Müdürlüğü, 5 inci katı ise misafirhane, yemekhane ve toplantı salonu olacak şekilde dizayn edilmiştir.

             Yeni hizmet binamıza 15.08.2019  tarihinde , tüm personellerimizin kaliteli hizmet sunmasına destek olmak, ihtiyaçlara uygun ve ulaşılabilir çözümler sunmak,teşkilatımıza, çalışanlarımıza ve hizmet verdiğimiz halkımıza hayırlı uğurlu olması temennisiyle, binamızın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

   Murat ÇALIK

Bölge  Müdürü