logo.png

TÜRKPA HEYETİ ZİYARETİ

Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen, kısa adı  TÜRKPA olan Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi heyetini makamında kabul etti.

Yapılan görüşmede Türk Dünyası’nda şehircilik anlayışının geliştirilmesinde önümüzdeki süreçte yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunularak, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bilgi, birikim ve tecrübelerinden istifade edilmesi gerekliliği vurgulandı.

Ziyarette konuşan, Genel Müdürümüz Gökhan Kanal, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün köklü ve büyük bir teşkilat olduğunu ifade ederek, “Özellikle Kadastro alanında yapılan Ulusal ve Uluslararası çalışmalardan elde ettiği birikim ve tecrübemizi Azerbaycan ile paylaşmaktan memnuniyet duyarız” dedi.

Dayanışma ve yardımlaşmanın iki dost ve kardeş ülke arasında daima devam edeceğinin altını çizen Genel Müdürümüz, “Bu kapsamda heyetlerimizin bir araya gelip çalışmalar yapması işbirliğini artır yolunda önemli yol alınmasını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Karşılıklı iyi niyet ve işbirliği kararının alındığı görüşme sonunda Kadastro alanında kurulabilecek işbirlikleri hususunda mutabakat sağlandı.

Görüşmede, Azerbaycan Şehircilik ve Mimari Planlama Bakan Yardımcısı Dovlatkhan F.Dovlatkhanov, TÜRKPA Genel Sekreter Yardımcısı Kürşad Melih SARIARSLAN, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri Dr. İlyas DEMİRCİ ile Elkhan Kh. ASADOV, Karimov Sayyad Ali Oğlu, Namazov Müseddin Ahmed Oğlu hazır bulundu.