mlogo.png

-A A +A

"Türkiye'de Yabancıların Taşınmaz Edinimi" Eğitimi

Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı tarafından Genel Müdürlüğümüz adına yürütülmekte olan “Türkiye’de Yabancıların Taşınmaz Edinimi ve Etkilerinin Değerlendirilmesi Projesi”kapsamında 26 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan “Eğiticilerin Eğitimi Çalışması ” başladı.

Çalışmanın açılış törenine Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan GÜLŞEN, Genel Müdür Yardımcımız Gökhan KANAL, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ, , Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Berahitdin ALBAYRAK, I. Hukuk Müşaviri Ali Ramazan ACAR, İç Denetim Birimi Başkanı Halil TEKTAŞ, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Orhan DELİGÖZ, Yabancı İşler Dairesi Başkanı Dr. Bekir Tarık YİĞİT, Kastamonu Tapu ve Kadastro XIX. Bölge Müdürü Mustafa ÇETİNKAYA, Başmüfettiş Hüseyin AKBABA ve Tosya Kaymakamı Mehmet TÜRKÖZ katılmışlardır.

Bir hafta boyunca devam edecek olan eğiticilerin eğitimi çalışması Proje Yürütücüsü ve Yöneticisi Prof. Dr. Harun TANRIVERMİŞ ve proje ekibindeki akademisyenler tarafından interaktif bir model uygulanarak gerçekleştirilecektir. Bu çalışma sonucunda elde edilen çıktılar “Ulusal Strateji Modeline altlık teşkil edecektir. Ayrıca yapılan çalışmaların, eğitime katılan kurum personeli tarafından görev yaptıkları bölgelerde paylaşımları ile çalışmanın yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Eğitime Bölge Müdürlüğümüzden Bölge Müdür Yardımcımız Mehmet SÖZEL, Şişli Tapu Müdürü Fazıl İhsan AYERDEN, Beşiktaş Tapu Müdürü İnan AYYILDIZ katılmıştır.