mlogo.png

-A A +A

TSE Belge Yenileme Tetkiki Kapanış Toplantısı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığınca yürütülen Sürekli Kurumsal Gelişim Projesi kapsamında Kurumumuz merkez ve taşra birimlerinde TS EN ISO 9001:2008 Standardına göre kurulmuş olan Kalite Yönetim Sisteminin uygunluğunun, yeterliliğinin, etkinliğinin, takibi ve devamlılığının sağlanması, eksikliklerin ve uygunsuzlukların tespit edilerek giderilmesi ve kurulmuş olan Kalite Yönetim Sisteminin hedeflere ulaşmada yeterli olup olmadığının takibi için İç Tetkik Prosedürüne göre her birimin yılda en az bir defa tetkik edilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, 2016 yılı için yapılması gereken iç tetkikler Nisan ayı sonunda tamamlanarak Kurumumuz 3.taraf dış denetime hazır hale getirilmiştir.

Türk Standardları Enstitüsü’nün Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra birimlerine yönelik 03 Mayıs 2016 tarihinde belirlenen program uyumunda başlayan Belge Yenileme Tetkiki kapsamında Merkez Birimlerimiz ve 14 Bölge Müdürlüğümüzde eş zamanlı olarak TSE Tetkik Görevlileri tarafından gerekli tetkikler gerçekleştirilmiş olup, 06 Mayıs 2016 tarihinde Antalya Tapu ve Kadastro VI. Bölge Müdürlüğümüzde kapanış toplantısı yapılmıştır.

Kapanış toplantısına Kurumumuzu temsilen Antalya Tapu ve Kadastro VI. Bölge Müdürü Sayın Necmi AKKOCA, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, ilgili personel ve Kalite Şube Müdürü Nevzat KUL ile Türk Standardları Enstitüsünü temsilen Tetkik Heyeti Başkanı Reşit YAZICIOĞLU, Baş Tetkikçiler ve TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü İsmail ÜNLÜ katılmışlardır. TSE tarafından yapılan 2016 Kalite Yönetim Sistemi Belge Yenileme Tetkiki sonucunda Kurumumuz başarılı bulunmuş olup, gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Bu çalışmalarda durumsal, konumsal ve yapısal olarak bizlere destek olan Genel Müdür Vekilimiz Sayın Gökhan KANAL ve tüm Üst Yöneticilerimize, Bölge Müdürlerimize, Kalite Denetçilerimize, İç Tetkikçilerimize, Kalite, Halkla İlişkiler ve Hizmet Değerlendirme Şube Müdürlerimize, Kalite Temsilcilerimize ve başarılı performans sergileyen her kademedeki Kurum personelimize teşekkürlerimizi sunarız.

Ayrıca, TSE Tetkik Heyeti Başkanı Reşit YAZICIOĞLU’na, Baş Tetkikçiler Özgür ÖZKAN ve Aytekin ERASLAN üstatlarımıza ve TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü İsmail ÜNLÜ’ye şükranlarımızı arz ederiz.