mlogo.png

TAPU VE KADASTRO’DAN BİR İLK DAHA

Perşembe, 6 Şubat, 2020

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, "Önemli olan insanları hapsedip cezalandırmak değil, cezaları bittikten sonra da topluma kazandırabilmektir." dedi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bir ilke daha imza atarak, Adalet Bakanlığına bağlı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu ile işbirliği protokolü imzaladı.

İmza töreninde konuşan Genel Müdür Adlı, "Adalet Bakanlığı ile işbirliğimiz eskiye dayanıyor. 2004-2005 yıllarında Adalet Bakanlığından hizmet satın almak suretiyle o zamanlardan başlayan bir işbirliğimiz var. İnşallah sizlerin de desteğiyle daha güzel hizmetlere birlikte imza atarız."  ifadelerini kullandı.

İşbirliği protokolünün tutuklu ve hükümlülerin ıslahı noktasında ciddi katkı sağlayacağını dile getiren Adlı, hem iki kurum için hem de ülkemiz için hizmete vesile olacağını kaydetti.

“Önemli olan insanları hapsedip cezalandırmak değil, onların cezasını bitirdikten sonra onları topluma kazandırmaktır” diyen Genel Müdür Adlı, sözlerine şu şekilde devam etti: "İnşallah bu tür hizmetler de onların topluma kazandırılmasına vesile olur. İşbirliğimizin artarak devam etmesini umuyorum. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor, işbirliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum."   

Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Başkanı Murat Atan ise "İnsanların temel ihtiyaçları can ve mal güvenliği ile beraber barınma ihtiyacıdır. Son dönemlerde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüz gerek güvenlik anlamında gerekse vatandaşa hizmet anlamında çok ciddi ilerleme kaydetti. Bunların bir kısmında İş Yurtlarının da emeğinin olması mutluluk verici. Bu işin sosyal boyutu da var. Tüm bu çalışmalar yapılırken hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması ciddi bir emek ve mesai gerektiriyor. Klasik infaz yöntemlerinde insanlar cezasını çekip topluma karıştıktan sonra ciddi sıkıntılar oluşabiliyor, çünkü tekrar suç işleyebiliyorlar." dedi.

Atan, İş Yurtları Kurumunun misyonuna uygun olarak hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmak için eğitim faaliyetleri verdiğini, böylelikle bu insanların cezasını çekip tahliye olduktan sonra kalifiye eleman olarak topluma kazandırıldıklarını dile getirdi.

Murat Atan, "İnşallah burada yaptığımız protokolle hükümlü ve tutukluların bu emeklerini ve gayretlerini sizlerin sayesinde arttırarak topluma kazandırma yolunda önemli bir adım atmış oluruz. Ben de başta siz olmak üzere tüm kurum çalışanlarına, hükümlü ve tutuklu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

İki kurum arasındaki işbirliği protokolü tefrişat, binaların kat temizliği gibi çeşitli konuları kapsıyor.