mlogo.png

-A A +A

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ziyareti

06.10.2010 tarihli KKTC’de yapılacak Tapu ve Kadastro Faaliyetlerine İlişkin İşbirliği Protokolü kapsamında yapılan ve 20.10.2014 tarihinde sözleşme imzalanarak çalışmalara başlanılan toplam 3 grupta (8., 9. ve 10. Grup) 45 Birim 129.126 parselin yenileme çalışmaları tamamlanarak, işin kabulü aşamasına gelinmiş ve ayrıca yenilemesi yapılmayan 251.465 adet parselinde yenileme ihalesinin yapılması planlanmıştır.

 

Genel Müdürlüğümüzce söz konusu proje kapsamında yapılan yenileme çalışmalarının, KKTC birimleri ile koordineli şekilde kabul işlemlerini yürütmek, KKTC Tapu ve Kadastro Müdürlüğü ile yeni yapılacak ihale gruplarını planlamak ve ihale takvimini oluşturmak üzere; ihale yetkilisi Kadastro Dairesi Başkanı Güngör GÜZEL, Proje Sorumlusu Şube Müdürü Nihat ERDOĞAN, Kontrol Mühendisi Mustafa ÇUHA ile Mühendis Ünsal ERGÜN, 30 Kasım 2016-02 Aralık 2016 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ziyaretlerini gerçekleştirmişlerdir.

 

Söz konusu ziyaret kapsamında Tapu ve Kadastro Müdürü Berna SELENGİN, İçişleri Bakanı Kutlu EVREN, T.C. Lefkoşa Büyükelçimiz Derya KANBAY , Yardım Heyetimizden Uzman Müşavir Durmuş YAVUZ ziyaret edilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.