logo.png

Kayseri Yeni Hizmet Binasına Kavuşuyor

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ ile Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, Melikgazi İlçesi Gültepe Mahallesindeki Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Kayseri Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binası temel atma törenine katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, Türkiye'yi yıpratma çabalarının Türk milleti tarafından çok iyi bilindiğini vurguladı. Bakanımız, şöyle devam etti: "Yurt dışında bize karşı yapılan kumpasların farkındayız. Onları da çok yadırgamıyoruz. Bize karşı yapılan bu kumpasları birer birer boşa çıkarıyoruz. Son yıllarda yurt dışında yapılan, PKK'ya kucak açmayı, FETÖ'cü hainlere kucak açmayı, en sonda da Reza mıdır ne lanettir o adamın Türkiye aleyhine kullanıldığını çok iyi anlıyoruz. Çünkü ülkeler arasında çıkar çatışmaları vardır. Herkes kendi ülkesinin, kendi menfaatini savunur ve kendine göre taktikler üretir. Bunu çok yadırgamıyoruz. Garibimize gitse de dost dediğimiz bu ülkelerden bu kötülükleri görsek de anlayabiliyoruz ama anlayamadığımız bir tek şey var. Türkiye'de yaşayıp, milli olduğunu söyleyip 'Atatürk'ün partisinin mirasçıyız' deyip sonra da yurt dışında ne kadar kumpas varsa hepsinin sözcülüğünü yapmayı anlayamayız. Bunu anlamakta gerçekten zorluk çekeriz" 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun belge iddialarına ilişkin de Çevre ve Şehircilik Bakanımız, "Atatürk'ün partisinin başında bulunan zat dahil olmak üzere ve çevresindekiler nasıl olur da yurt dışındaki örgütlerin sözcülüğünü yaparlar, nasıl olur da onların ellerine tutuşturdukları sahte birtakım kağıtları, 'belge' diye Türkiye'ye yutturmaya çalışırlar" ifadelerini kullandı.

Genel Müdürümüz Gökhan KANAL ise, dünyada tartışılmayan ve evrensel olan üç temel hakkın yaşam, özgürlük ve mülkiyet olduğunu belirterek, “Mülkiyet ve buna ilişkin hakların tesisi ve muhafazasıyla görevli bulunan kurumumuz, devletin en önemli fonksiyonlarından birini yerine getirmektedir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, devlet-vatandaş ilişkilerinin en yoğun yaşandığı kamu kurumlarından birisidir” diye konuştu.

Ülkemizde devlet algısının değiştiğini ‘gardiyan devlet’ anlayışından ‘hizmetkar devlet’ anlayışına dönüşümün gerçekleştiğini vurgulayan Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, “Bu dönüşümle birlikte, çok değerli Bakanımızın talimatları ile de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü hizmet süreçlerinin gözden geçirilmesini, hizmet kalitesinin ölçülmesi ve geliştirilmesini, bürokrasiyi ve kırtasiyeciliği artıran gereksiz süreç ve işlemlerin ayıklanmasını; hizmetlerin etkili, verimli, süratli, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerine uygun şekilde sunulmasını sağlayacak çalışmalarını da hızlandırmıştır. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinin mekânsal ve fiziksel durumlarının iyileştirilmesi çalışmalarıdır” dedi.

Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, kurum olarak her il merkezinde, müdürlüklerimizin işleyişine uygun ve müstakil en az bir Tapu ve Kadastro hizmet binası yapılması yönünde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Türkiye genelindeki tüm Tapu ve Kadastro birimlerinin, vatandaşların gönül rahatlığıyla geldiği, orada bulunmaktan mutlu olduğu, güler yüzlü hizmet aldığı birimler haline getirildiğini ifade eden Genel Müdürümüz, Kayseri Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasının da, tamamlandığında vatandaşların huzur içinde gelip üst seviyede hizmet alacakları modern bir yapıda tanzim edileceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ ve Bakanlık üst yönetimi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yöneticileri tarafından temel atma töreni gerçekleştirildi.