mlogo.png

-A A +A

Kardeş Okul Projesi

Erzurum Valiliği tarafından düzenlenmiş olan ‘Kardeş Okulu’ projesi kapsamında Tapu ve Kadastro Erzurum VIII. Bölge Müdürlüğünün ortak çalışması ile Veyisefendi İlkokulunda ‘İbiş ve Arkadaşları’ adı kukla oyunu sahnelendi.
Erzurum Yakutiye’ye bağlı Veyisefendi İlkokulunda ‘Kardeş Okul’ projesi kapsamında sahnelenen ‘İbiş ve Arkadaşları’ adlı kukla oyunu minik öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı. Etkinliğe Bölge Müdürümüz Sayın Ali Ataman, Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Ali MUTİ, Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Hanifi GÜLLÜCE, Şube Müdürlerimiz, Erzurum Kadastro Müdürü Sayın Bünyamin TATAR ve Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet KURT katıldı. Okullara yardımcı olmaya çalıştıklarını ve bir takım ihtiyaçlarını gidermek için burada olduklarını belirten Bölge Müdürümüz Sayın Ali ATAMAN “Erzurum Valiliğimizin öncülüğünde ilimizdeki kamu kurumlarının okullara desteği ile böyle bir çalışma başlatıldı. Tapu ve Kadastro Erzurum VIII.Bölge Müdürlüğüne de, Erzurum ilindeki iki okula verildi. Bunlardan bir tanesi şu an içinde bulunduğumuz Veyisefendi İlkokulu diğeri de Çiftlik İlkokulu. Gerek personelimizin katkıları gerek kurumsal imkanlarımız doğrultusunda bu okullarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Bu okulumuza da bir takım desteklerimiz oldu. Bugünde hep beraber bir etkinlik için buradayız” dedi.
İstanbul’dan bu proje için gelen Atilla GÜNGÖR ve Alper TANSI tarafından sergilenen kukla oyunu, tek perde halinde öğrencilere sunulurken, oyunda miniklere mizahi yoldan diş fırçalamak, erken uyuyup, öğretmenlerini dinlemek gibi öğütlerde verildi. Daha sonra halay çeken minikler, Türk Sinema tarihinin unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal’ın kuklası ile beraber de oynadılar.
Oyunun ardından Etkinliğe Bölge Müdürümüz Sayın Ali ATAMAN okula yaptırdığı kütüphanenin açılışını yaptı. Açılış kurdelesini Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet KURT ve Veyisefendi İlkokulu Müdürü ile beraber kesen Bölge Müdürümüz, Bölge Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen kütüphanenin tüm öğrencileri faydalı olacağına inandığını söyledi.