mlogo.png

KAMU-ÖZEL SEKTÖR BİRLİKTE DAHA İLERİYE

Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Sinan Fidan, Kamu ve Özel Sektörün birlikte uyumlu çalışmasının kaliteyi arttırması açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2023 hedefi ve 11. Kalkınma Planı ile Stratejik Planının gerçekleştirilmesine yönelik olarak; özel sektörden alınan güç ve işbirliği ile yürütülen Kadastro Güncelleme (Yenileme, Sayısallaştırma) çalışmalarının mevzuata uygun, hızlı ve etkin bir biçimde yürütülmesi ve karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunulması amacıyla 2018 yılında birincisi yapılan toplantının, ikincisi ise Antalya’da gerçekleştirildi.

Yüklenici olarak görev yapmakta olan firmaların katılımı ile gerçekleştirilen 'Kamu-Özel Sektör İşbirliği Ar-Ge Toplantısı’nda konuşan Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Sinan Fidan, "Genel Müdürlüğümüzün hedefleri ülkemizin ve sektörümüzün hedefleridir. 2019-2023 yılları için hazırlanmış olan Stratejik Planımızdaki tüm hedeflerimiz 11. Kalkınma Planında yer almıştır. 5 yıl içerisinde tüm hedeflerimizi özel sektörümüz ile birlikte nihayete erdireceğiz” diye konuştu.

Programa, Genel Müdür Yardımcısı Sinan Fidan’ın yanı sıra, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa Aslan, Harita Dairesi Başkanı İbrahim Cankurt ve Antalya Tapu ve Kadastro VI. Bölge Müdürü Funda Aydın Seymen de katıldı.