-A A +A

Kadastro Müdürlükleri 2020 Vizyonu

               

                Kadastro Dairesi Başkanlığımız organizasyonunda düzenlenen Kadastro Müdürlükleri 2020 Vizyonu Toplantısına; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ’nin yanı sıra, Müsteşar Yardımcımız Mücahit DEMİRTAŞ, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, İlbank Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK, Genel Müdür Yardımcılarımız Adil Hakan AYBER, Ömer Sinan BAYÇELEBİ, Daire Başkanlarımız, Bölge Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimiz, Kadastro Müdürlerimiz ve kurum personeli katılım sağlamıştır.

                 Kadastro Dairesi Başkanımız Sinan FİDAN, Harita Dairesi Başkanımız Sedat BAKICI, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanımız Nevzat İhsan SARI'nın sunumlarıyla toplantıya katkıda bulunmuşlardır.

                Kadastro Müdürlüklerinden toplanan sorun ve öneriler değerlendirilerek ağırlıklı olan konular tespit edilmiş olup, program bu kapsamda düzenlenmiştir.

                Kadastro Müdürlükleri 2020 Vizyonu Toplantısında;

                22-a uygulamaları,

                Sayısallaştırma,

                MEGSİS,

                Askeri Stratejik, Yasak ve Güvenlik Bölgeleri,

                İhale Planlama,

                3 Boyutlu Şehir Modelleri ve Kadastro,

                LİHKAB ve Kadastro Müdürlükleri Yönetim Standartları konularına değinilerek;

                Hedefe ulaşmaktaki planlamaların nasıl olması gerektiği, nerede, nasıl, hangi mevzuatla çalışılması gerektiği ve uygulayıcıların hedefe ulaşmaktaki görevinin amaca uygun hizmet üretmek olduğu vurgulandı. Uygulamalar hakkında genel bilgilendirmeler yapılarak planlamalarda ve çalışmalarda karşılaşılabilecek riskler göz önünde bulundurularak hangi önlemler almamız gerekliği konuşuldu ve katılımcıların  görüş ve  önerileri alınarak yol haritası çıkarıldı. Toplantıda alınan sorular ve öneriler Başkanlığımızca değerlendirilerek gerekli notlar alındı, istişareler yapıldı. Çalışmalara hız katacak tavsiyeler ve tecrübeler ışığında son derece verimli bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı ile ilgili sunumlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

                https://www.tkgm.gov.tr/tr/icerik/kadastro-mudurlukleri-2020-vizyonu