İslahiye Tapu Müdürlüğümüz Açıldı

İslahiye Tapu Müdürlüğümüz Açıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, bazı açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep’e gitti.

Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, Gaziantep İslahiye İlçesinde  Genel Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan, 2 kat üzerine yapılan ve  1485 m2 kapalı alana sahip olan İslahiye Tapu ve Kadastro hizmet binamızın ve  Asım Güzelbey Köprülü Kavşağının  toplu açılış törenine katıldı. Bakanımız törende yaptığı konuşmada, Gaziantep'in ticareti, sanayisi, kültürü, şehircilik gelişimi ve yemek kültürüyle Anadolu'da parlayan bir yıldız konumunda olduğunu söyledi.

Şehrin hızlı büyüdüğünü, projeleriyle Anadolu'ya örnek olduğunu aktaran Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, kentin gazilik unvanına şimdilerde ensarlığı da eklediğini bildirdi.

Avrupa'nın birkaç bin sığınmacıyı almak için kavgalar ettiğini, Gaziantep'te ise insanların binlerce sığınmacıya kucak açıp sofrasını paylaştığını dile getiren Bakanımız, bu anlamda tüm Gazianteplilerin takdiri hak ettiğini vurguladı.

Genellikle bir başkan gittiğinde yerine gelenin adını silmek için birçok şeyden vazgeçtiğini ifade eden Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, Gaziantep'te ise farklı, bereketli ve takdir edilecek bir özellik olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin en eski coğrafyalardan olduğunu anlatan  Bakanımız ÖZHASEKİ, şöyle konuştu:

"Bin yıldır bu topraklardayız, bedenimizle kanımızla bu toprakları vatan ettik. Fakat bu ülke, zor bir ülke. İdare edilmesi de zor, dışardan yapılan müdahalelere karşı koyması da. Bizim yaşadıklarımız bir Avrupa ülkesinde olmuyor. AK Parti'den sonra başlayan süreçte, bir hükümet göreve gelmiş ve onca sıkıntıya rağmen başarılı olmuş. Fakat bu güzellikler olurken yer altında bazıları oynuyor, bunlar da güçlü insanlar. Bunlar devletin bazı kurumlarını ele geçirmişler, sizi kendi halinize bırakmıyor. Bir bakıyorsunuz Danıştay saldırısı oluyor, sonra başsavcı oturuyor, AK Parti'yi kapatmak istiyor. Ardından cumhuriyet mitingleri başlıyor. Onlar bitiyor, Gezi olayları başlıyor ama bu olayların olduğu süreçlerde hep barış, kalkınma süreçleriyle eş zamanlı bir badireyi atlatıyorsun, öbürü başlıyor. Oyun bir türlü bitmek bilmiyor"

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN SALDIRILARI

Terör örgütü PKK'nın saldırıları sırasında mazlum çok sayıda insanın evlerinin yıkıldığını kaydeden Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, örgütün Türkiye'nin Güneydoğu'sunda bazı illere verdiği zarara işaret etti.

Bakanımız, şöyle devam etti:

 "Mazlum insanların evini ve şehirleri yıkmaya çalışıyorlar. Bölgede konuştuğumuz insanlara dedik ki, 'devlet para vermiş, bu bölgeyi yeniden kalkındıracağız'  21 yıl belediye başkanlığı yaptım, devletten 2,5 kuruş almadım. Buradaki insafsız, hain belediyeler nerede? Altyapı var mı, yok. Kanal var mı, yok? Nereye gider bu paralar? Gelen parayı Kandil'e veriyorlar. Bu hainliklerin yapıldığı illerde mazlumlara biz kucak açıyoruz, biz evlerini yapmaya çalışıyoruz"

Tüm bu badirelerin atlatıldığı bir dönemde 15 Temmuz gecesinde "İçimizden gördüğümüz, bize sempatik yaklaşan, hizmet kelimesini ağzından düşürmeyen, gülümseyen, mütevazi davranan" başka bir örgütün hainliğiyle karşılaşıldığına işaret eden Bakanımız, "Sürekli gözyaşları dökerek hizmet diyen bir grubun nasıl vahşileştiğini gördük. Alçakça neler yapabildiklerini gördük. Allah'a çok şükür onu da millet sayesinde atlattık. Bu insafsızların amacı önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ı yok etmek, öldürmekti, daha sonra da sizlerin seçtiği hükümeti yok etmekti. Bunu yapamazlarsa B planları neydi? İç savaş çıkaracaklardı. İç savaş neticesinde bu ülkede neler olabileceğini düşünemiyorum bile. Boğazlara el koyarlardı, senelerce savaşarak aldığımız toprakları o büyük güçler paylaşırdı. Bu milleti bitirdikleri gibi, gönül coğrafyamızdaki bize yönelik umutla bekleyen insanların da bütün ümitlerini yok ederlerdi. Böyle alçak bir plan vardı" diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çabaları ve halkın girişimleriyle bu planların boşa çıkarıldığını vurgulayan Bakanımız, İslam dininin yalan söylememek üzerine kurulduğunu ancak örgütün İslam diniyle uyuşmayacak konularda yalanlar söyleyerek saklanmaya çalıştığını belirtti.

Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, "Müslüman olduğunu ve hizmet etmek istediğini söyleyen bir grup. Elemanlarını nasıl yetiştirdiği ifadelerde ortaya çıktı" dedi.

FETÖ'nün kendinden olmayan insanları her zaman ezdiğine dikkati çeken Bakanımız ÖZHASEKİ, "Bunların yaptığının hangisinin İslamla alakası var? Hiçbirinin yok. Allah'a çok şükür onların hepsini temizliyoruz. Bu badirelerin hepsini atlatacağız. OHAL'in amacı da zaten bu. Bugüne kadar devletin imkanlarıyla, halktan aldıkları yardımlarla sahip oldukları tüm mal varlıkları da inşallah devlete, yani millete geçecek. Yani sizin mallarınız olan mal mülk, yeniden halkın olacak" dedi.

Açılışa, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, Bakan Yardımcımız Mehmet CEYLAN, Gaziantep Valisi Ali YERLİKAYA, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, Müsteşar Yardımcımız Mücahit DEMİRTAŞ, Gaziantep Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Mustafa ASLAN, milletvekilleri, kurumumuz personeli  ile Halkımız katıldı.

twitterbird_rgb.png@tkgmgovtr

face.pngfacebook