mlogo.png

Harita Kurultayında Tapu Kadastro Farkı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün iki asırlık geçmişine rağmen güncel gelişmelere kolay adapte olduğunu ve teknolojiyi kullanarak vatandaşa hizmet götürmeye devam ettiğini kaydetti.

17. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı’na Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü damgasını vurdu.

Kurultayın açılışında konuşan Genel Müdür Zeki Adlı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün köklü geçmişine rağmen güncel gelişmelere kolay adapte olduğunu ve teknolojiyi kullanarak vatandaşa hizmet götürmeye devam ettiğini kaydetti.

Web Tapu, 3 Boyutlu Kadastro başta olmak üzere çok sayıda teknolojik Tapu ve Kadastro hizmetiyle vatandaşın buluşmasını sağladıklarına dikkati çeken Adlı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün misyonu gereği göz önünde bulunduğunu ve her adımının vatandaş tarafından dikkatle izlendiğini hatırlattı.

Dünyada teknolojiyi şekillendirenlerin mühendisler olduğunu, bu meslek sektörünün baş aktörlerinin de harita kadastro mühendislerinin olduğunu kaydeden Genel Müdür Adlı, kurultayın dünya haritacılık gelişmelerini ayaklarına getirmeleri açısından büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi ve emeği geçenlere de teşekkür etti. 

“ Bu sorumluluğun bilincindeyiz. O nedenle teknolojik gelişmeleri ve hizmetleri yakından takip edip, kurumuma nasıl faydalı şekilde uyarlayabilir ya da hizmete döndürebiliriz. Bunun kaygısı ve tatlı telaşı içindeyiz”diyen Adlı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olarak sadece vatandaşın değil aynı zamanda cefakar Tapu kadastro çalışanlarının da mutluluğu için çaba gösterdiklerini kaydetti.

Bu arada 3 gün süren Kurultaya, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sadece yöneticileriyle değil kurduğu büyük ve görkemli bir stantla da damgasını vurdu. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personeli stantta katılımcıların sorularına da yanıt verdi. Genel Müdürlüğü temsilen Genel Müdür Yardımcısı Hakan Ayber “Tapu ve kadastro Genel Müdürlüğü’nün E Devlet Uygulamalarındaki Rolü” başlığıyla Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Sedat Bakıcı da; İmar Uygulamaları, Bina Bilgi Modelleme ve 3 Boyutlu Kadastro Uygulamaları konulu birer sunum gerçekleştirdiler.