logo.png

-A +A

Harita Dairesi Başkanı Sedat BAKICI

Sedat BAKICI

Harita Dairesi Başkanı

 

1967 Yılında Eskişehir'de doğmuş olan Sedat BAKICI, 1984 yılında Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi-Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği (Geomatık) bölümünden mezun oldu.

 Ocak-1989’da  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Teksif Nirengi Şubesinde Mühendis olarak göreve başlayan Sedat BAKICI, 1990-1991 yıllarında Stuttgart Üniversitesinde Fotogrametrı konusunda Uzmanlık Eğitimi aldı. Dönüşünden itibaren TKGM’ de Fotogrametrik Harita Üretimi Projelerinde Sistem Mühendisi olarak çalıştı.

 Ağustos-2004’de Fotogrametri ve Geodezi (Harita) Dairesi Başkanı olarak atanan Sedat BAKICI, idareciliği sırasında Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi (TUCBS), Türkiye Ulusal Sabit GPS Ağı (TUSAGA-Aktif), Harita Bilgi Bankası, Ulusal Ortofoto Üretimi & Web Servisleri  Projelerini yönetti.

 2007 yılı Milli Güvenlik Akademisi mezunu olan Sedat BAKICI'nın mesleği ile ilgili konularda çalışma arkadaşları ile birlikte ellinin üzerinde ulusal ve 21 yurtdışı sunum ve bildirileri bulunmaktadır.

Evli ve üç çocuk babası olup iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir.