logo.png

“Güvenin Adresi” Ata’nın Huzurunda…

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün kuruluşunun 170. yıldönümü, Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatlarımızda büyük bir coşkuyla kutlandı.

170. yılında ‘Güvenin Adresi’ sloganı ile yola çıkan ve 1847 yılından bu yana mülkiyetin garantisi olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’de tören düzenlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Mehmet CEYLAN, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL ile birlikte merkez ve taşra teşkilatı personelimizin katılımıyla yapılan törende Ulu Önder Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Ardından Bakan Yardımcımız Mehmet CEYLAN, Anıtkabir özel anı defterini imzaladı.

Bakan Yardımcımız Mehmet CEYLAN deftere şunları yazdı: “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Atatürk. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü heyeti olarak huzurlarınızdayız.

 Kuruluş tarihi yüzyıllar öncesine giden, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşu 1847’dir. Dolayısıyla bugün 170. Kuruluş Yıldönümümüzü kutluyoruz.

 Vatan toprağının her bir metrekaresinin tapulandığı, tescillendiği kuruluş olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüz, sizin gösterdiğiniz yolda, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece  teknolojik bütün imkanları da kullanarak görevini en iyi şekilde ve layıkıyla ilelebet sürdürecektir.

Heyet olarak aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun”.

Törenin ardından Bakan Yardımcımız Mehmet CEYLAN ve Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, Anıtkabir Komutanlığı Anıtkabir Komutan Vekili Piyade Yarbay Ali İhsan KAVRAR’ı makamında ziyaret ederek günün anlam ve önemi hakkında Piyade Yarbay Ali İhsan KAVRAR ile bir süre sohbet ettiler. Ardından günün anısına Bakan Yardımcımız Mehmet CEYLAN, Yarbay Ali İhsan KAVRAR’a vazo hediye etti. Piyade Yarbay Ali İhsan KAVRAR ise Bakan Yardımcımıza Atatürk temalı hediye takdim etti.

Tören toplu aile fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

twitterbird_rgb.png@tkgmgovtr

face.pngfacebook