GENEL MÜDÜRÜMÜZ ADLI: “FUARIN ZAMANLAMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Tapu ve Kadastro Genel Müdürümüz  Mehmet Zeki Adlı, Almanya’da düzenlenen ‘Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nın zamanlama yönünden çok büyük anlamlar ifade ettiğini vurguladı.

Düsseldorf kentinde düzenlenen fuara Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Fatma Varank’la katılan Genel Müdürümüz Zeki Adlı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün tanıtımına çok önem verdiklerini kaydederek, 2015 yılında Dünya Kadastro Zirvesi ile büyük bir etkinlik oluşturarak kadastro alanındaki çalımaları İstanbul’da değerlendirme fırsatı yakaladıklarını ve yine 2017 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın katkıları ile Uluslararası Osmanlı Coğrafyası Arşiv Kongresi ile de arşivcilik alanında güzel bir organizasyon gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Uluslararası bir emlak fuarında bulunmanın yarattığı mutluluğu tüm katılımcıların gözünden görebildiğini kaydeden Genel Müdürüz Adlı, fuarın zamanlamasına dikkat çekti. Genel Müdürümüz Zeki Adlı, “ hem yabancıların hem de Türklerin Türkiye’den ev alması için doğru zamandayız. Özellikle vatandaşlık konusunda 1 milyon dolarlık alım şartı 250 bin dolara indirildi. Bürokrasinin azaltılması ve teknolojinin kullanımı konusunda ilk olarak TAKBİS altyapımız öncülüğünde çalışmalarımız günden güne hızlanıyor” diye konuştu.