logo.png

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

Aksaray Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümü öğrencileri  Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Ziyaret kapsamında Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER’in katılımı ile Genel Müdürlüğümüz konferans salonunda  bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı. 
Toplantının açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız, harita mühendisi olmanın ve harita mühendisi gibi düşünmenin bazı durumlarda yetmediğini belirterek, “Objektif ve çok yönlü olmak ve mesleği iyi anlayabilmek için tek bir yere takılı kalmamak gerekir” diye konuştu.
Hem tapu da hem de kadastroda yapılan işlerin hassasiyeti sebebi ile üçüncü kişilerinde etkilenebileceğini belirten AYBER, Kurumumuz tarafından yapılan çalışmaların önemine vurgu yaparak gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini söyledi.
Klasik verileri unutmadan, teknolojiye bağlı kalmanın başarının anahtarı olduğunu vurgulayan AYBER, “Mesleğinizdeki istikrar sizleri hayatta başarıya götürür” diye konuştu.
Ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Adil Hakan AYBER’in yanı sıra Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Yücel SERDAR, Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Faruk ÇOBAN’da hazır bulundu.
Program kapsamında Aksaray Üniversitesi, Harita Mühendisleri öğrencileri Harita Dairesi Başkanlığı ve Arşiv Dairesi Başkanlığını ziyaret ederek, Server Efendi Sergi Salonunu gezdi.