-A A +A

FIG (Uluslararası Ölçmeciler Birliği ) 2018 Kongresi

Tüm ölçme disiplinlerini bir arada toplamak ve uygulamaları profesyonel standartlar düzeyine taşımak amacıyla, tüm ölçme disiplinlerini bir arada toplayan uluslararası bir kuruluş olan Uluslararası Haritacılar Federasyonu (FIG)'in 2018 yılı Kongresi, 6 - 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul'da İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

Açılış programına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müsteşarı Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK’ün yanı sıra, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekili Mehmet Zeki ADLI, Harita Genel Komutanlığı Komutanı Tuğgeneral Osman ALP, FIG Başkanı Dr. Chryssy A POTSIOU, Afganistan Kadastro İdaresi (ARAZI) Başkanı Jawad PEIKAR, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Orhan KASAP ile birçok yerli ve yabancı temsilci katıldı.

Söz konusu kongrede Başkanlığımız görevlilerinden Tapu ve Kadastro Uzmanı Ali İLBEY "Evaluation Business Model of TUSAGA-Aktif (Cors-tr)", Elektrik ve Elektronik Mühendisi Alper ALTEKİN "Challenges in Data Communication and Cyber Security of TUSAGA-Aktif (Cors-Tr)" ve Mühendis Metin SOYLU "3D City Models for Land Administration in Turkey" konulu sunum gerçekleştirmiştir.

Ayrıca Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü standına uğrayan yerli ve yabancı katılımcılara, görevli personelimiz tarafından gerek Başkanlığımız ve gerekse Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen projeler ile verilen hizmetler hakkında ayrıntılı bilgiler verilmiştir.