mlogo.png

ENGELLER VÜCUTTA DEĞİL ZİHİNLERDE

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, engellerin bedende olmadığını, zihinlerde olduğunu vurguladı.

Genel Müdür Adlı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Engellerin bir kusur veya eksiklik olarak görülmemesi gerektiğini, önemli olanın engellerin aşılıp insanın kendini daha iyi hissederek istediği hedeflere odaklanması olduğunu dile getiren Adlı, sağlıklı insanların da empati yaparak, engelli insanları anlayabileceğini dile getirdi. Engelliler Günü'nün kutlanan bir gün olmadığını, farkındalık oluşturan ve idrak edilmesi gereken bir gün olduğuna dikkati çeken Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, merhameti ve hoşgörüsüyle her daim insanlığın takdirini kazanmış Türk Milletinin bu konularda dünyadaki bir çok ülkeden de ileri olduğunu ifade etti.

Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası'nda Talha Ahmet Erdem'in altın madalya almasının Dünya Engelliler Günü’ne daha büyük anlamlar kattığını hatırlatan Mehmet Zeki Adlı, bu madalyanın engellilerimizin fırsat verildiğinde neleri başarabileceğini göstermesi açısından da önemli olduğunu kaydetti. 

“Engelli insanlarımızı evlere hapsederek değil, onlara çeşitli imkanlar sunarak hayata dahil etmemiz gerekir “ diyen Genel Müdür Adlı, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün engellerin kaldırılmasına vesile olmasını diledi.

Öte yandan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Genel Müdürlük Hukuk Müşaviri Murat Yılmaz Koordinatörlüğünde kurumda çalışan engelli personel, Anıtkabir ziyareti, Maden Tetkik Arama Tabiat Müzesi, Millet Camii ve 15 Temmuz Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı tarafından kabul edildi.

Renkli geçen buluşmada engelli personel Genel Müdür Adlı’ya Devrek’ten getirdikleri özel bir baston hediye ettiler.

Akşam saatlerinde ise Genel Müdürlük Konferans Salonunda TRT Sanatçıları tarafından verilen bir konser etkinliği düzenlendi.

Birbirinden güzel türkülerin seslendirildiği konserde kulakların pası silinirken, bazı engelli personelin oynamak için kendini piste atması ise renkli görüntüler oluşturdu.

Konserde, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Genel Müdür Yardımcıları Ömer Sinan Bayçelebi, Sinan Fidan, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Cevdet Ekmel Hatipoğlu, Tapu Dairesi Başkanı Hasan Çelik, Personel Dairesi İbrahim Öztürk, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat Erdoğan’ın yanı sıra Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personeli de yer aldı.

Konser sonrası sanatçılara Genel Müdür Adlı tarafından çeşitli hediyeler verildi.