mlogo.png

-A A +A

Engeller Vücutta Değil Zihinlerde

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, engellerin uzuvlarda değil, zihinlerde olduğunu vurguladı.

Genel Müdür Adlı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Engellerin bir kusur veya eksiklik olarak görülmemesi gerektiğini, önemli olanın engellerin aşılıp insanın kendini daha iyi hissederek istediği hedeflere odaklanması olduğunu dile getiren Adlı, sağlıklı insanların da empati yaparak, engelli insanları anlayabileceğini dile getirdi. Engelliler Günü'nün  kutlanan bir gün olmadığını, farkındalık oluşturan ve idrak edilmesi gereken bir gün olduğuna dikkati çeken Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, merhameti ve hoşgörüsüyle her daim insanlığın takdirini kazanmış Türk Milletinin bu konularda dünyadaki bir çok ülkeden de ileri olduğunu ifade etti. 

Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası'nda Talha Ahmet Erdem'in altın madalya  almasının Dünya Engelliler Gününe daha büyük anlamlar kattığını hatırlatan Mehmet Zeki Adlı, bu madalyanın engellilerimizin fırsat verildiğinde neleri başarabileceğini göstermesi açısından da önemli olduğunu kaydetti.  

"Engelli insanlarımızı evlere hapsederek değil, onlara çeşitli imkanlar sunarak hayata dahil etmemiz gerekir." diyen Genel Müdür Adlı, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün engellerin kaldırılmasına vesile olmasını diledi.