mlogo.png

-A A +A

Dünya Bankası Misyon Heyeti Kurumumuzu ziyarette

 

 

31 Aralık 2015 tarihi itibariyle kapanışı gerçekleşen Tapu ve Kadastro Modernizasyon Projesi (TKMP) Kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve 29 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe giren TKMP-Ek Finansman (TKMP-EF) Projesi kapsamında yapılacak çalışmaların konuşulması amacıyla 4-8 Nisan 2016 tarihleri arasında Dünya Bankası Misyon Heyeti Kurumumuzu ziyarette bulunmuşlardır.

Dünya Bankası TKMP Ekip Lideri Elif AYHAN, TKMP-EF Ekip Lideri Anna CORSI, Değerleme Uzmanı Richard GROVER, Danışman Ekonomist Süha ŞATANA dan oluşan Misyon Heyeti, Genel Müdürümüz Gökhan Kanal’a nezaket ziyeretinde bulunmuşlardır.

Daha sonra Misyon Heyeti ile TKMP-EF Proje Ekibinin Koordinatörü olarak Kadastro Dairesi Başkanı Sn. Güngör GÜZEL’in başkanlığında teknik bir toplantı düzenlenmiştir. Yenileme, Sayısallaştırma, MEGSİS ve  Değerleme konularının konuşulduğu toplantıda misyon heyetine sunumlar yapılmıştır. Misyon Heyeti, Kurumumuzda yapılacak teknik toplantılar dışında Kalkınma Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, TİKA, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi ve TUDUB yetkilileri ile de görüşmeler gerçekleştirecektir. Dünya Bankası TKMP ekip lideri Elif AYHAN'a TKMP-EF projesinde görevini devretmesi nedeniyle Başkan'ımız Sayınn. Güngör GÜZEL tarafından katkılarından dolayı teşekkür hediyesi takdim edildi.