-A A +A

DİYARBAKIR TAPU VE KADASTRO BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KADASTRO MÜDÜRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Cuma, 17 Temmuz, 2020

 

 

 

                Bölge Müdürlüğümüze bağlı Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şırnak Kadastro Müdürleri ile Bölge Müdürü Sayın Murat ÇALIK başkanlığında Bölge Müdür Yardımcısı, Necati COŞKUN,  Şube Müdürü V. Tuğba YENTÜR ve Kadastro Şube Müdürlüğü personellerinin katılımı ile Kadastro Müdürleri Değerlendirme Toplantısı, ayrıca Kadastro Müdürlükleri arşivlerinde görevli personeller,  Lisanslı Harita Mühendisleri ve personellerinin  de katılımı ile 2019/12 sayılı Arşiv Hizmetleri Genelgesi Eğitimi yapılmıştır.

            Kadastro Müdürleri Değerlendirme Toplantısında; Kadastro Müdürlüklerinin mevcut personel, donanım durumları ile devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuş, Kadastro Müdürlüklerimizin sorunları, Bölge Müdürlüğümüzün Kadastro Müdürlüklerinden beklentileri görüşülmüştür.

            2019/12 sayılı Arşiv Hizmetleri Genelgesi Eğitiminde; Kadastro Müdürlüklerinin ve LİHKAB’ların evrak ve dosyalama işlemlerini, fiziksel ve elektronik ortamda arşivleme, saklama, ayıklama ve imha işlemlerini ve lisanslı büroların arşivleme işlemlerini nasıl yürüteceği ile ilgili sunum gerçekleştirilerek, eğitim verilmiştir.