mlogo.png

-A A +A

CUMHURİYET EN BÜYÜK MİRASTIR

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Cumhuriyetin Türk Milleti için geçmişten geleceği taşınan en büyük miras olduğunu kaydetti.

Genel Müdür Adlı, 29 Ekim Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir." sözünün anlamını bulduğu yönetim biçimi olan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96. yıldönümünü kutlamanın coşkusu ve onurunu yaşıyoruz” diyen Adlı, Cumhuriyetin; Türk Milletinin, Atatürk önderliğinde verdiği onurlu mücadelesinin, özgür ve bağımsız yaşama iradesinin en net ifadesi olduğuna dikkati çekti.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, “19 Mayıs 1919‘da Samsun‘a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, yurdu düşman işgalinden kurtaran Mustafa Kemal Atatürk‘ün, 29 Ekim 1923 tarihinde, "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun  olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Milletimize bırakılmış en önemli miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Çünkü cumhuriyet Türk Ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim şeklidir.” ifadelerini kullandı.

Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin bozulmasına, kardeşçe bir arada barış içinde yaşamasına engel olmak isteyen içteki ve dıştaki düşmanlara  asla izin verilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatan Mehmet Zeki Adlı, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde devletin bütünlüğünü ve milletimizin bağımsızlığını hedef alan her türlü terör ve darbeye karşı birlik, beraberlik ve dayanışma içinde cevap verildiğini, bu mücadelede cumhuriyetin değerinin bir kez daha anlaşıldığını vurguladı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı sözlerini, “Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyet’in mimarı İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.