mlogo.png

-A A +A

COVID-19 Salgını İle İlgili Alınan Ek Tedbirler Hakkında Duyuru

Salı, 7 Nisan, 2020

TAPU ve KADASTRO PERSONELİNE KIYAFET SERBESTİSİ GETİRİLDİ

Tüm dünyanın mücadele ettiği Korona virüs salgını nedeniyle ülkemizde birçok tedbir alındı. Vatandaşları salgın riskinden korumak için alınan önlemlerden biri de tapu müdürlüklerinde hayata geçirildi. Korona virüs nedeniyle tapu müdürlüklerine artık maskesiz girilemeyecek. Öte yandan personele kıyafet serbestisi de getirildi. 

Korona virüs salgını sonrası bulaş riskini en aza indirmek için alınan önlemlere bir yenisi eklendi.

VATANDAŞ DA MASKESİZ GİREMEYECEK 

Vaka sayılarının artışının önüne geçmek için birçok alanda maske takma zorunluluğu getirildi. Bunlardan biri de Tapu müdürlükleri başta olmak üzere Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne bağlı birimler oldu. Artık bu kuruma da maskesiz giriş yapılamayacak. Tapu ve Kadastro Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı imzası ile taşra müdürlüklerine gönderilen yazıda vatandaşların maskesiz içeri alınmaması vurgulandı. Ayrıca personelin de siperlikli maske ve eldiven kullanması istendi.

SERBEST KIYAFET UYGULAMASI

Yaşanan olağanüstü süreçte çalışanların hayatını kolaylaştırmak için temizlenmesi ve kullanımı daha kolay serbest kıyafet uygulamasına geçildiği duyuruldu. 

WEBTAPU ÜZERİNDEN YAPILACAK

8 Nisan 2020 tarihinden itibaren kat irtifakı/ kat mülkiyetine ilişkin işlemler ile cins değişiklik işlemleri webtapu üzerinden başvurulara veya e-randevu/çağrı merkezi üzerinden randevu alınarak yapılacak. 

EkBoyut
PDF icon duyuru.pdf193.46 KB