-A A +A

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YIL ANISINA TAPU VE KADASTRO ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI

       Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından, Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Anısına düzenlenen, Tapu ve Kadastro Şehitleri Anma Programı, “Biz de Oradaydık” temasıyla ve “Dünden Bugüne Tapu ve Kadastro ile Tapu Sicilinden Portreler” isimli sergi 30 Ekim 2018 Salı günü saat 18:00’ da, Erzurum Atatürk Üniversitesi Nenehatun Kültür Merkezi’nde yapılmıştır.

       Ev sahipliğini Genel Müdür Yardımcımız Sayın Adil Hakan AYBER’ in üslendiği programın açılışı,  “Dünden Bugüne Tapu ve Kadastro ile Tapu Sicilinden Portreler” isimli sergi alanında yapılmış ve program açılışını, Erzurum Vali Yardımcısı Sayın Yıldız BÜYÜKER, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin KOÇAN, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Nihat YATKIN, Yakutiye Belediye Başkanı Sayın Ali KORKUT  gerçekleştirmiştir.

       Program açılışını yapan mülki erkânın yanında çok sayıda kurum amirinin ve kalabalık bir halk topluluğunun iştirak ettiği “Biz de Oradaydık” teması ile yapılan bu programın icra heyeti, Genel Müdürlüğümüz çalışanları ile TRT saz sanatçıları ve Kültür bakanlığı sanatçılarından oluşmaktadır.

       İçeriğinde, Çanakkale Savaşında şahadet mertebesine nail olmuş tüm vatan evlatları ve Tapu ve Kadastro mektebinde okuyan Kadastro Mühendisleri ile Tapu Kâtiplerinin şahadetlerinin konu edildiği canlandırmaların yanı sıra Çanakkale ve Anadolu Türkülerin seslendirildiği bu program tüm katılımcılar tarafından yoğun ilgi görmüştür.

       İmkânın imanla savaşının tüm dünyaya, vatan evlatlarının kanları ile yazılarak anlatıldığı bu destanın küçük bir kesitinin yeniden hatırlatılmasında emeği geçen İcra Heyetine Teşekkür eder, böyle bir programın şehrimizde yapılmasını sağlayan Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız.

 

                                                                                                                                                         Erzurum Tapu ve Kadastro 8. Bölge Müdürlüğü                         

                                                                                                                                                                             Hasan OKUMUŞ

                                                                                                                                                                              Bölge Müdür V.