mlogo.png

Çalışmalarımızı Kontrollü Normalleşme Süresine Göre Ayarlayacağız

Cuma, 8 Mayıs, 2020

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Bölge Müdürlerine seslendi; “Normalleşme süreci başladı, biz de kurum olarak tedbirlere uymaya devam ederek işlerimizi hızlandıralım ve Kontrollü Normalleşme Sürecine ivedilikle uyum sağlayalım” diye konuştu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı ve Genel Müdürlük Üst Yönetimi, Bölge Müdürleri ile telekonferans yoluyla toplantı gerçekleştirdi.

Genel Müdürlük toplantı salonunda Kovid 19 tedbirleri dikkate alınarak gerçekleştirilen toplantıda Bölge Müdürlerine seslenen Genel Müdür Adlı,Koronavirüsten korunmak için alınan önlemler konusunda diğer kurumlara göre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün başarılı bir yönetim gösterdiğine dikkati çekti. Bu başarının tüm çalışanların emeği ile olduğunun altını çizen Adlı, konuşmasına şöyle devam etti: “Kurumumuz içinde bu gün itibarı ile bir çalışanımız bu hastalıktan dolayı hastanede gözlem altında. Durumu da gayet iyi, inşallah bir an önce bu hastalığı tamamen atlatır da tekrar aramıza döner. Onun dışında evinde karantinada olan arkadaşlarımız var onların da durumları iyi, onlar da bu süreci en kısa sürede atlatacaklardır. Allaha şükür çalışanlarımız arasında başka hasta olan yok . Umarım bundan sonrada bir sıkıntı olmaz.”

Genel Müdür Adlı, virüsün bugünden yarına bitecek gibi gözükmediğini ama hükümetin de aldığı kararlar çerçevesinde hayatın da kontrollü olarak normale dönmesi gerektiğini dile getirdi.    

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün işlerinin vatandaşları doğrudan ilgilendirdiğinin altını çizen Adlı, “Böyle olunca da biz de süreci yumuşatarak normale dönmeye başladık. Doğal olarak da işlem hacimlerimiz artmaya başladı. Durum böyle olunca taşra birimlerimizde yeni tedbirler alarak bunları hayata geçirmemiz gerekiyor. Bildiğiniz gibi Webtapu, e-randevu ve Alo 181 Randevu Sistemine devam edeceğiz. Ben virüsün başlangıcından itibaren özellikle webtapu sistemi için bu durumun fırsat olduğunu dile getirdim. Bu açıdan bu süreci iyi yönetmemiz gerekiyor. Burada temel hedefimiz ön başvuru sistemini de ortadan kaldırıp tamamen webtapu ve randevu sistemi ile süreci yürütmek. Bu konuda sizlerin ciddi anlamda gayret göstermeniz gerekiyor. Webtapu ile uygulamalar konusunda hassas olmanızı istirham ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Adlı, normalleşmeye başlanılan 5 Mayıs’tan itibaren tapu ve kadastro müdürlüklerinde tüm işlemlerin tekrar yapılmaya başlandığını, çalışanlara bu durumu iyi anlatarak, onları motive etme noktasında çok iyi yönlendirilmelerinin önemine değinerek şunları söyledi: “Çalışanlarımızdan hamile olanlar ile kronik hastalığı bulunanlar tabii ki işe gelmeyecekler ama İşlem hacminin yoğun olduğu yerlerde çalışanlarımızdan hastalığı bulunmayanlar artık yavaş yavaş işe gelerek normalleşmeye başlayalım. İş yoğunluğu az iken biriken işlerimizi de halledelim.” diye konuştu.

Adlı, entegrasyon konusunda bölge müdürlüklerinin işlerin düzgün yürümesi konusunda denetimlerini sıkı bir şekilde yapmasının önemine değinerek, işlem hatalarının en aza indirilmesi ve bu konuda hassas olunması gerektiğinin altını da çizdi.

Genel Müdür Adlı, ayıklama, tasnif ve entegrasyon konusunun hızlandırılması gerektiğini hatırlatarak, kadastro boyutunda ise MEGSİS projesinin 15 mayıs itibarıyla biteceğini, bu projeyi hemen uygulamaya koyarak hızlı bir şekilde hayata geçirilmesinin önemini dile getirdi.

Kadastro ihaleleri ile ilgili sürecin başladığını, fakat hem tapuda hem kadastroda alınan tedbirlerin devam edeceğini söyleyen Adlı, “Maske, eldiven, dezenfektan ve sosyal mesafenin korunması gibi tedbirlerden taviz vermeyelim. Personelin işe geliş-gidişlerinde de aynı hassasiyeti koruyarak işlerimizi yapalım.” diyerek sözlerini noktaladı.

Adlı toplantının sonunda Bölge Müdürlerinden gelen öneri ve talepleri not alarak gerekli talimatları vermeyi de ihmal etmedi.