-A A +A

Bölge Müdürlüğümüzde 170. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri...

Teşkilatımızın 170. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde; 23.05.2017 tarihinde saat 10:00 da Taksim Cumhuriyet Anıtına çelenk konularak saygı duruşunda bulunulmuş ve Bölge Müdürümüz Sayın Sedat CÖMERTOĞLU tarafından günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapılmıştır.

Tören sonrasında katılımcılarla ve Beyoğlu İlçe Kaymakamı Sayın Osman EKŞİ makamında ziyaret edilmiş, Bölge Müdürümüzün davetine istinaden Sayın Kaymakam ile birlikte İstiklal caddesinde bulunan Beyoğlu Tapu Müdürlüğü ziyaret edilmiş, kurumumuz çalışmaları ve tarihçemiz hakkında Kaymakam Sayın Osman EKŞİ’ ye bilgiler verilmiştir. Sayın Kaymakam Osman EKŞİ ise konuşmalarında, Tapu ve Kadastronun devlet işleyişi içerisinde en önemli kurumların başında geldiğini, son yıllardaki gelişmesinin çok başarılı olduğunu, kendisinin de Beyoğlu İlçesi Tapu Müdürlüğü çalışmalarından da çok memnun olduğunu ifade etmiştir.

Bölge Müdürümüz Sedat CÖMERTOĞLU saat 16.30'da ilimiz Valisi Sayın Vasip ŞAHİN'i makamında ziyaret ederek 170'nci kuruluş yılımızda kurumumuzun ulaştığı seviye ile İstanbul ilindeki çalışmalarımız hakkında bilgi sunmuş, Sayın Valimiz ise kurumumuzla alakalı övgü dolu mesajlarla tüm çalışanlarımızın kuruluş gününü kutladığını, Tapu ve Kadastronun devlet işleyişi içerisinde çok önemli bir görev icra ettiğini, 2000'li yıllardan sonra kurumsal gelişmesinin de fevkalade olup tüm ülke vatandaşlarından büyük memnuniyet aldığını, kendisinin de gerek Bölge Müdürlüğümüz ve gerekse İstanbul İlindeki Tapu ve Kadastro Müdürlüklerindeki çalışmalarımızdan memnun olduğunu ifade etmiştir.

Kurumumuzdan sorumlu Vali Yardımcımız Sayın Halil Serdar CEVHEROĞLU, yurt dışına görevli gideceğinden Bölge Müdürü ve Yardımcılarımız tarafından 22.05.2017 günü makamında ziyaret edilmişti,

Gün içerisinde Bölge Müdürlüğümüz tüm birimlerinde misafirlerimiz ve vatandaşlarımıza ikramlarda bulunulmuş, günün önemi ve kurumumuz çalışmaları hakkında bilgilendirrmeler yapılmıştır.

Kuruluşumuzun 170.yılı, Bölge Müdürlüğümüze bağlı İstanbul, Kocaeli ve Sakarya illerindeki 67 adet Tapu Müdürlüğü ve 3 adet Kadastro Müdürlüğü ile Kadastro Birimlerimizde kendi bünyelerinde çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır.