mlogo.png

-A A +A

Bayramda Anne Babanın Elini Öpmekten Önemli Bir Şey Yoktur

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı,  bayramda anne babanın elini öpmekten daha önemli bir şey olmadığını dile getirdi.

Genel Müdür Adlı,  Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayramların küskünlüklerin, dargınlıkların sona ermesi için çok iyi bir fırsat olduğunu dile getiren Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı, bayramların aynı zamanda Türkiye’de ve İslam coğrafyasında birlik ve beraberliğin daha da güçlendirilmesi için iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Bayramlarda eş, dost, akraba ziyareti geleneğinin giderek zayıflamasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, “ teknoloji gelişti, zaman değişti gibi bir algı var. Değişen sadece zaman değil bizleriz aynı zamanda. Bayramdaki geleneklerimizi eskisi kadar olamasa da mümkün olduğu kadar yaşatmamız gerektiğini düşünüyorum. Bir bayramda uzaktaki anne, babanın elini öpmekten, şayet hayatta değillerse kabirlerini ziyaret etmekten daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Özveriyle çalışan ve yurdun dört bir yanına ürettiği hizmetle katma değer katan Tapu ve Kadastro ailesinin her bir ferdinin ve ailelerinin de bayramını yürekten kutluyorum” diyen Genel Müdür M. Zeki Adlı, personele özverili çalışmaları için de bir kez daha teşekkür etmeyi ihmal etmedi.