mlogo.png

BAŞARILARIYLA DA ÖZEL OLDUKLARINI İSPATLIYORLAR

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, özel sporcuların başarılarıyla da özel olduklarını ispatladıklarını vurguladı.

Genel Müdür Adlı, Engelliler Haftası nedeniyle Down Sendromlu  Milli Sporcuları ve aileleri, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde görevli engelli personelle makamında bir araya geldi.

Kafilede Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Ensar Kurt, Down Sendromu Milli Yüzücü , Avrupa 2.'ncisi / Dünya 3'ncüsü Hasan Gökhan Kotan, Down Sendromu Milli Yüzücü / Türkiye Şampiyonu Furkan Recep Aygar,  Down Sendromu Milli Atlet, Türkiye Şampiyonu Hülya Zeynep Akçay, Down Sendromu Milli Atlet , Türkiye Şampiyonu Kardelen Demir yer aldı.

Yüzme ve Atletizm branşlarında uluslararası başarılara imza atan özel sporcuları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Müdür Adlı, “ onların başarıları aslında toplumun başarısıdır” diye konuştu.

Sporcuların aldıkları başarıların kendilerini fazlasıyla gururlandırdığını vurgulayan Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı’nın Down Sendromlu Milli Atlet Kardelen Demir ile sohbeti de dikkati çekti. Sporcunun “ sandığımda madalyalar var” demesi üzerine Genel Müdür Adlı, “ o sandığı madalyalarla dolduracaksın, sonra ben de gelip göreceğim “ ifadesi yüzleri güldürdü.

Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Ensar Kurt da, Özel sporcuların son dönemlerde başta devletin üst kademeleri olmak üzere toplumun her kesiminden büyük ilgili gördüğünü belirterek, özel çocukların artık kapalı kapılar ardında kalmak yerine stadyumlarda, spor salonlarında boy gösterdiklerini ve başarılarıyla hem ailelerini hem de Türk Milletini gururlandırdıklarını anlattı.

Görüşme sonrası Milli Sporcular Genel Müdür Adlı’ya Ay Yıldızlı forma hediye ederken, Genel Müdür Adlı da hem engelli sporculara ve ailelerine hem de engelli personele çeşitli hediyeler verdi.