logo.png

Antalya’da LİHKAB Eğitimi

Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, Antalya’da düzenlenen Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri Eğitim Seminerine katıldı.

Programın açılışında konuşan Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza eden, güncelleyen ve hizmete sunan lider bir kurum olduğunun altını çizdi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün tarihi birikimi ve tecrübesiyle ülkemizin en önemli kamu kurumlarından biri olduğunu kaydeden Genel Müdür Vekilimiz, “Kurumumuzun 170 yıllık bu lider vasfının en önemli dayanaklarından birisi de çalışan personelinin nitelikli bir yapıya sahip olmasıdır. Kurumumuzun nitelikli yapısının devamı açısından düzenlediğimiz eğitimler nasıl büyük bir önem taşıyorsa bu eğitimde lihkablar için aynı şekilde önem arz etmektedir” diye konuştu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün aktif, dinamik ve tecrübeli bir kurum olduğunu vurgulayan Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bu tecrübesi ile çağı doğru okuyarak pozitif anlamda değiştirmek için büyük bir gayret ve özveri gösterdiğini ifade etti.

Lisanslı Harita Kadastro Bürolarının kuruluş ve görevleri hakkındaki Kanunun 2005 yılında yürürlüğe girdiğini hatırlatan Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, “5368 sayılı Kanunla, “Kadastro teknik hizmetlerinin kamusal sorumluluk bilincine sahip özel sektörün hızlı ve verimli çalışma yöntemleri sayesinde lisanslı bürolarca yürütülmesi, vatandaşların daha nitelikli ve güvenli hizmet alması, harita ve kadastro sektöründe istihdamın artırılması ve kadastro müdürlüklerinin iş yükünün azaltılmasıyla birlikte daha kaliteli ve hızlı hizmet sunması hedeflenmiştir” dedi.

Genel Müdür Vekilimiz, bazı Lisanslı Harita Kadastro Bürolarında yeterli özen gösterilirken bazı bürolarda halen kurumsallaşmanın ve modern fiziki görünümün sağlanamadığı, nitelikli personel çalıştırılmadığı, alınan taleplerde gerekli hassasiyetin ve özenin gösterilmediğini belirterek bu konuda yapılan denetimler sonucunda gerekli tedbirlerin alınacağını ifade etti.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün, Lisanslı Harita Kadastro Bürolarından beklentisinin, işlemlerin belirli standartlarda ve kalitede, kamu güvenirliliği sağlanarak, kurum ve kuruluşlarla gerekli irtibat kurularak, sağlıklı bir şekilde yürütülmesi olduğunu kaydeden Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, "Yeni Türkiye vizyonunda, meslektaşlarımızın tüm sorumluluklarını yerine getirmiş ve tüm hedeflerine ulaşmış olmasını, her zaman olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da "insanı yaşat ki, devlet yaşasın" anlayışıyla hizmetlerine devam etmesini temenni ediyorum. Vatandaşlarımıza verilecek olan hizmette kaliteyi en üst düzeyde tutmalı, memnuniyetlerini sağlamalıyız” dedi.

Programa Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL’ın yanı sıra, Genel Müdür Yardımcısı Bilal CURABAZ ve Ömer Sinan BAYÇELEBİ, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sinan FİDAN, Kadastro Dairesi Başkanı Güngör GÜZEL, Antalya Tapu ve Kadastro VI. Bölge Müdürü Mürsel Necmi AKKOCA, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul CANDAŞ ile kurumumuz personeli katıldı.

twitterbird_rgb.png@tkgmgovtr

face.pngfacebook